ISONEM ANTI FIRE PAINT

ANTI FIRE PAINT

pdf

Yangın Geciktirici Son Kat Boya

Yangın geciktirici, alev almaz, sürülerek uygulandığı yüzeyde kuruyarak eksiz bir tabaka oluşturan son kat yangın boyasıdır. Direkt alev temasında, alev geciktiricidir. Yangına karşı dayanıklıdır. Su bazlıdır, solvent içermez. Elastiktir, hareketlerden etkilenmez. Kuru veya az nemli yüzeylere rahatça uygulanabilir. Su geçirimsiz olup su buharı geçirgendir. Bu özelliği sayesinde uygulandığı yüzeyin nefes almasını engellemez. Özel formülü sayesinde kir tutmaz ilk günkü özelliğini uzun yıllar korur. Ahşap, beton, prefabrik ve çelik yapılarda kullanıma son derece elverişlidir.

 

TSE TEST SONUÇLARININ ÖZETI

 • Ortalama FIGRA degeri (W/s): 17,24
 • Ortalama THR600s (MJ): 0,93
 • Ortalama SMORA degeri (m /s): 10,58
 • Ortalama TSP600s (m): 51,86
 • LFS
 • Yanan damlacıklar/parçacıklar ≤ 10s: OLMADI
 • Yanan damlacıklar/parçacıklar >10 s: OLMADI

SONUÇ: ISONEM ANTI FIRE PAINT ‘’yanmaz boya’’ numunesi üzerinde TS EN 13823:MART 2010 standardına göre yapılan muayene ve deneylerde TS EN ISO 11925-2 konulu 02.2012 tarih/139921 nolu muayene ve deney sonucu TS EN 13501-1/OCAK 2010 Çizelge B S1 d0 sınıfı kriterlerine UYGUNDUR.

TSE DENEY ve KALIBRASYON MERKEZI BASKANLIGI EX LABARATUVARI MUAYENE DENEYI SONUCUNA GÖRE; Deney numunesinin yangın karşısındaki davranış EN 13501-1 B (Avrupa sınıfına göre) test metodunda GEÇTI. Deney numunesinin TS EN ISO 11925-2 göre test metodunda;

 • Numunelerde tutuşma OLMADI
 • Alev deney süresi içerisinde 150 mm ölçme çizgisine ULAŞMADI
 • Numunelerde damlama: OLMADI
 • Süzgeç kâğıdı: YANMADI
 • Deney numunesinde sadece: ERIME OLDU
 • Yanal alevin uzun kolda yayılması: OLMADI
 • Ateşli parçacıklar veya damlacıklar f<10s ile f>10s: OLMADI
 • Numuneden çıkan dumanın oda içerisine yayılması: OLMADI
 
Teknik Özellikler
Yoğunluk (25°C, g/mL) : 1,40 ± 0,10
pH (25°C) : 7.0 – 9.0
Viskozite (25°C, mPa.s) : 12500 - 15000
Katı Madde Oranı (Ağırlıkça %) : 76 ± 2
Su aktarım hızı (kg/ m2. h0,5) : < 0,1 SINIF W3
Çekip koparma deneyi yoluyla yapışma dayanımı (N/mm2) : Çatlak kapatma veya esnek sistemler trafik yükü olmadan ≥ 0.8
Su buharı geçirgenliği (m) : 5 ≤  SD ≤ 50 SINIF II
Dokunma kuruması : 1 saat
Tam kuruma : 72 saat
Karışım ömrü (23°C) : X
Çözücü : Su 
Yangın sınıfı : B S1 d0
Renk : İstenilen tüm renklerde üretilebilir.
 
ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ

Her türlü sıvalı, boyalı ve boyasız iç ve dış yüzeylerde, beton, ahşap ve çelik yapılarda, çatılarda, yangın merdivenlerinde, yanmazlık istenen tüm mekanlarda, okul, kreş, hastane, tiyatro ve sinema salonlarında, alçıpan duvar bölmeleri ve tavanlarda, bacalarda, termik santral ve endüstriyel yapılarda, fabrikalarda, askeri tesislerde.

Yüzey hazırlığı: ISONEM ANTIFIRE PAINT PLUS uygulanmış yüzey üzerine koruyucu son kat olarak kullanılır. Son kat uygulama için ISONEM ANTIFIRE PAINT tek kat halinde 0,3 - 0,5 kg/m² saryat ile uygulanır. Bunun haricinde alev geciktirici olarak kullanılmak istenirse uygulama öncesi yüzeyler temiz olmalı, yağ, kir, çamur gibi maddelerden arındırılmalı, kalkan partiküller temizlenmelidir. Yüzeye uygun astar seçimi aşağıdaki tabloya göre yapılır. ISONEM UNIVERSAL ASTAR (1:7 Oranında su ile seyreltilmiş - 1 Kısım Astar, 7 Kısım Su) izolasyon ve boya astarı tek kat halinde 100 – 200 g/m² sarfiyatla uygulanmalıdır. Daha sonra astar 4 saat kurumaya bırakılır. Yan taraftaki tabloya göre zemin çeşidine bağlı olarak uygun miktarda ürün kullanılmalıdır.

Uygulama metodu: Fırça, rulo, ya da uygun bir püskürtücüyle yapılabilir. Ürün kullanılmadan önce homojen bir şekilde karıştırılmalı, yüzeye 4 saat arayla sulandırmadan iki kat halinde uygulamalıdır.

SARFİYAT : 0,3 - 0,5 kg/m² (tek kat uygulama)
                    0,6 - 1.0 kg/m² (iki kat uygulama)
18 - 60 m²/kova (uygulamaya göre değişkenlik göstermektedir.)
RENK : İstenilen tüm renklerde üretilebilmektedir.
AMBALAJ : 18 kg PP kova. 
RAF ÖMRÜ : Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.
DEPOLAMA KOŞULLARI : Kuru ve serin ortamda, ambalaj kapakları sıkıca kapalı olacak şekilde depolayınız.

...

Sizden Gelenler

ISONEM ANTI FIRE PAINT Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x