ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS

ANTI FIRE PAINT PLUS

pdf

Çelik, Ahşap ve Beton Yapılar için 120 dk Yangına Dayanıklı Boya

Yapıların yangından korunması için geliştirilmiştir, genleşerek yangın yalıtımı sağlayan intumesan yapıda yangın geciktirici, su bazlı boyadır. Sürülerek uygulandığı yüzeyde kuruyarak eksiz bir tabaka oluşturur. Mükemmel alev geciktirici özelliğe sahiptir, yangın anında kimyasal reaksiyona girerek şişer ve yüzeydeki sıcaklığın kritik derecelere yükselmesini engeller. Su buharı geçirgendir. Bu özelliği sayesinde uygulandığı yüzeyin nefes almasını engellemez. Ahşap, beton, prefabrik ve çelik yapılarda kullanıma son derece elverişlidir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER ·

· İçerik : Su bazlı, tek kompenantlı
· pH (25°C) : 7.0 – 9.0
· Viskozite (25°C, mPa.s) : 10000 - 12000
· Yoğunluk (25°C, g/mL) : 1.15 ± 0,1
· Katı madde oranı (%, Ağırlıkça) : 64 ± 2
· Katı madde oranı (%, Hacimce) : 55 ± 2

Uygulanan standart:  TÜRKAK tarafından akredite olan ( EFECTIS ERA AVRASYA Test ve Belgelendirme A.Ş ) TS EN 13501-2:2016 Yapı mamulleri ve yapı elemanları - Yangın sınıandırması - Bölüm 2: Yangına dayanım deneylerinden elde edilen veriler kullanılarak sınıandırma (havalandırma tesisatları hariç). Bu standarda göre muayene ve deneylerde 20.05.2019 tarih / EEA-19-063 nolu muayene ve deney rapor sonucuna göre TS EN 13381-8:2013 Yapı Elemanlarının Yangına Dayanımına Katkısının Tayini İçin Deney Yöntemi - Bölüm 8 : Çelik Elemanlara Uygulanmış Reaktif Koruma deney metoduna göre gerçekleştirilen testlerde yangına dayanım sınıarı: R15-R20-R30-R45-R60-R90-R120-R180 olarak elde edilmiştir. 

EFECTIS ERA AVRASYA Test ve Belgelendirme A.Ş ‘ ye GÖRE;

Ana Katman boya (kabaran boya) : ISONEM ANTIFIRE PAINT PLUS

TÜRKAK Akredite Test Raporuna göre değerlendirmenin sonuçları test edilen ve 13251-4’ün 6.1 numaralı maddesinde belirtilen EN 10025-1’de belirtildiği gibi diğer tüm çelik sınıflarına ve burada verilen sınırlamalara uygulanabilir. Değerlendirmenin sonuçları, fabrikasyon kesitlere de uygulanabilir. Kesit faktörleri EN 13381-8:2013 standardına göre belirlenmelidir. Bu değerlendirmenin sonuçları üç veya dört çevre korumasının aşağıda belirtilen koşullar için geçerlidir. 

Kesit faktör : 65 m-1 < Am/V < 527 m-1
Kalınlık : 1,5 mm Dizayn sıcaklığı : 300 °C < Qa < 750 °C
Kesit şekli : I, H kolon ve kirişler 

ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ

Her türlü sıvalı, boyalı ve boyasız iç ve dış yüzeylerde

Beton, ahşap ve çelik yapılarda

Çatılarda, bacalarda, yangın merdivenlerinde

Yanmazlık istenen tüm mekânlarda

Okul, kreş, hastane, tiyatro ve sinema salonlarında

Alçıpan duvar bölmeleri ve tavanlarda

Termik santral ve endüstriyel yapılarda, fabrikalarda

Askeri tesislerde

Yüzey hazırlığı: Uygulamadan önce yüzeyler temiz ve kuru olmalıdır. Yağ, kir, çamur gibi maddelerden arındırılmalı, kalkan partiküller temizlenmelidir. Uygulama yapılmadan önce yüzeye uygun bir astar uygulanır.

Uygulama Şekli: Fırça, rulo yada uygun bir püskürtücüyle yapılabilir. Kullanmadan önce homojen oluncaya kadar karıştırılmalıdır. Astar uygulaması sonrası yüzeye iki kat halinde 4 saat arayla sulandırmadan uygulama yapılır ve boya işlemi bitirilir.Dış mekan uygulamalarında, su ve yüksek neme maruz kalan iç mekan uygulamalarında ISONEM ANTIFIRE PAINT koruyucu son kat olarak fırça, rulo veya uygun bir püskürtücü ile 0,3-0,5 kg/m² sarfiyatla uygulanır.

AMBALAJ : 18 kg PP kova. 7 m² /1 kova. ( 1 mm kalınlık )
RENK : İstenilen her renkte üretilebilir.
SARFİYAT : 2,5 kg / m² / 1 mm kalınlık için (Yüzey/malzeme kalınlığı/istenilen yangın geciktirme direnç süresine bağlı olarak değişebilir)
RAF ÖMRÜ : Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.
DEPOLAMA KOŞULLARI : Kuru ve serin ortamda depolayınız.

...

Sizden Gelenler

ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x