ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS

ANTI FIRE PAINT PLUS

pdf

Çelik, Ahşap ve Beton Yapılar için 120 dk Yangına Dayanıklı Boya

Çelik, Ahşap ve Beton Yapılar için 120 dk. Yangına Dayanıklı Boya, Yapıların yangından korunması için geliştirilmiştir, genleşerek yangın yalıtımı sağlayan intumesan yapıda yangın geciktirici, su bazlı boyadır. Sürülerek uygulandığı yüzeyde kuruyarak eksiz bir tabaka oluşturur. Mükemmel alev geciktirici özelliğe sahiptir, yangın anında kimyasal reaksiyona girerek şişer ve yüzeydeki sıcaklığın kritik derecelere yükselmesini engeller. Su buharı geçirgendir. Bu özelliği sayesinde uygulandığı yüzeyin nefes almasını engellemez. Ahşap, beton, prefabrik ve çelik yapılarda kullanıma son derece elverişlidir.

 

UYGULANAN STANDART: TÜRKAK tarafından akredite olan (EFECTIS ERA AVRASYA Test ve Belgelendirme A.Ş. ) TS EN 13501-2:2016 Yapı mamulleri ve yapı elemanları - Yangın sınıflandırması - Bölüm 2: Yangına dayanım deneylerinden elde edilen veriler kullanılarak sınıflandırma (havalandırma tesisatları hariç). Bu standarda göre muayene ve deneylerde 20.05.2019 tarih / EEA-19-063 nolu muayene ve deney rapor sonucuna göre TS EN 13381-8:2013 Yapı Elemanlarının Yangına Dayanımına Katkısının Tayini İçin Deney Yöntemi - Bölüm 8: Çelik Elemanlara Uygulanmış Reaktif Koruma deney metoduna göre gerçekleştirilen testlerde yangına dayanım sınıfları: R15-R20-R30-R45-R60-R90-R120-R180 olarak elde edilmiştir.

EFECTIS ERA AVRASYA Test ve Belgelendirme A.S ‘ ye GÖRE;

Ana Katman boya (kabaran boya): ISONEM ANTIFIRE PAINT PLUS TÜRKAK Akredite Test Raporuna göre değerlendirmenin sonuçları test edilen ve 13251-4’ün 6.1 numaralı maddesinde belirtilen EN 10025-1’de belirtildiği gibi diğer tüm çelik sınıflarına ve burada verilen sınırlamalara uygulanabilir. Değerlendirmenin sonuçları, fabrikasyon kesitlere de uygulanabilir. Kesit faktörleri EN 13381-8:2013 standardına göre belirlenmelidir.

Bu değerlendirmenin sonuçları üç veya dört çevre korumasının aşağıda belirtilen koşullar için geçerlidir.

 

Kesit faktör: 65 m-1 < Am/V < 527 m-1

Kalınlık: 1,5 mm < dp < 8,6 mm

Dizayn sıcaklığı: 300 °C < Qa < 750 °C

Kesit sekli: I, H kolon ve kirişler

 
 
Teknik Özellikler
Yoğunluk (25°C, g/mL) : 1,15 ± 0,10
pH (25°C) : 7.0 – 9.0
Viskozite (25°C, mPa.s) : 10000 - 12000
Katı Madde Oranı (Ağırlıkça %) : 64 ± 2
Katı Madde Oranı (Hacimce %) : 55 ± 2
Su aktarım hızı (kg/ m2. h0,5) : < 0,1 SINIF W3
Çekip koparma deneyi yoluyla yapışma dayanımı (N/mm2) : Çatlak kapatma veya esnek sistemler 
trafik yükü olmadan ≥ 0.8
Su buharı geçirgenliği (m) : 5 ≤  SD ≤ 50 SINIF II
Dokunma kuruması : 2 saat
Tam kuruma : 72 saat
Karışım ömrü (23°C) : X
Çözücü : Su 
Yangın sınıfı : B S1 d0
 
 
ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ
  • Her türlü sıvalı, boyalı ve boyasız iç ve dış yüzeylerde
  • Beton, ahşap ve çelik yapılarda
  • Çatılarda, yangın merdivenlerinde
  • Yanmazlık istenen tüm mekânlarda
  • Okul, kreş, hastane, tiyatro ve sinema salonlarında
  • Alçıpan duvar bölmeleri ve tavanlarda, bacalarda
  • Termik santral ve endüstriyel yapılarda, fabrikalarda, askeri tesislerde

Yüzey hazırlığı: Uygulamadan önce yüzeyler temiz ve kuru olmalıdır. Yağ, kir, çamur gibi maddelerden arındırılmalı, kalkan partiküller temizlenmelidir. Yüzeye uygun astar seçimi aşağıdaki tabloya göre yapılır. ISONEM UNIVERSAL ASTAR (1:7 Oranında su ile seyreltilmiş - 1 Kısım Astar, 7 Kısım Su) izolasyon ve boya astarı tek kat halinde 100 – 200 g/m² sarfiyatla uygulanmalıdır. Daha sonra astar 4 saat kurumaya bırakılır.

Uygulama metodu: Fırça, rulo ya da uygun bir püskürtücüyle yapılabilir. Kullanmadan önce homojen oluncaya kadar karıştırılmalıdır. Astar uygulamasından sonra hazırlanan yüzeye iki kat halinde 4 saat arayla sulandırmadan uygulama yapılır ve boya işlemi bitirilir. Dış mekân uygulamalarında, su ve yüksek neme maruz kalan iç mekân uygulamalarında ISONEM ANTIFIRE PAINT koruyucu son kat olarak fırça, rulo veya uygun bir püskürtücü ile 0,3 – 0,5 kg/m² sarfiyatla uygulanır.

AMBALAJ : 18 kg PP kova.
RENK : İstenilen tüm renklerde üretilebilir.
SARFİYAT : 3,5 kg/m², çelik yapılar, 1.5 mm kalınlık için (Yüzey / malzeme kalınlığı / istenilen alev geciktirici dayanım süresine bağlı olarak değişir)
RAF ÖMRÜ : Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.
DEPOLAMA KOŞULLARI : Kuru ve serin ortamda, ambalaj kapakları sıkıca kapalı olacak şekilde depolayını

...

Sizden Gelenler

ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE PAINT PLUS Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x