ISONEM ANTI RADIATION PAINT

ANTI RADIATION PAINT

pdf

Elektromanyetik Radyasyondan Koruyucu Boya

ISONEM ANTIRADIATION PAINT yüksek ve düşük frekanslı elektromanyetik radyasyona karşı kalkan görevi gören ve aynı zamanda ortamdaki elektromanyetik alanı çekerek, ortamı radyasyondan izole eden bir boyadır. İçeriğinde ağır metal ve insan sağlığını tehdit eden kimyasallar bulunmamaktadır.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER ·

İçerik : Su bazlı, tek komp.

Yoğunluk (25°C, g/mL) : 1.20 ± 0.10

pH (25°C) : 7 - 9

Viskozite(25°C, mPa.s) : 3000 - 6000

Çöüzücü : Su

Parlaklık (85° angle) : ≤ 10, SINIF G₃

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ, ELEKTRİK VE ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNDE YAPILAN OLÇÜM SONUÇLARINA GÖRE;

GSM 900 MHz frekans bandında 30dB'ye kadar (1000 kat güç zayıflatması, %99,9) kalkanlama özelliklerinin bulunduğu görülmüştür. Yaygın kullanılan özel amaçlı haberleşme frekans

bölgelerinde ilgili numunelerin ortalama kalkanlama değerleri tabloda verilmektedir.

Desibel ve yüzdelik zayıflama sonuçları

ALETLERİNİN NEDEN OLDUKLARI ELEKTRİK ALAN ŞİDDETLERİ:

Elektrikli Battaniye: 250 V/m

Mikrodalga Fırın: 250 V/m

Su ısıtıcı: 130 V/m

Bilgisayar Monitörü Önü (Tüplü): 25 V/m

Ekmek Kızartıcısı: 40 V/m

Müzik Seti: 90 V/m

Baz İstasyonu: 10 V/m

Elektrikli Süpürge: 16 V/m

Notebook(Wireless Açıkken): 100 V/m

Kahve Makinesi: 30 V/m

Buzdolabı: 60 V/m Ütü: 60 V/m

Mikser: 50 V/m

Televizyon:30V/m

Saç Kurutma Makinesi: 40 V/m

Bilgisayar Monitörü Arkası(Tüplü): 80 V/m

ISONEM ANTIRADIATION PAINT kalkanlama ihtiyacı olan alanlarda, alt boya olarak kalkanlama ihtiyacına göre değişik sayıda kat atılarak kullanılması etkinliği arttırabilir. Ürünün topraklı ve topraksız ölçüm sonuçları arasında çok farklı bir değer ölçülmemesine rağmen mümkünse topraklı kullanım önerilmektedir.

ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ

GSM baz istasyonları, TV ve radyo vericileri, radar, telsiz, wireless ağlar ve enerji hatlarının bulunduğu özel alanlarda bulunan konutların iç ve dış cephelerinde, hastaneler, askeri tesislerve nükleer santraller gibi hassas yerlerde, ayrıca günlük yaşantımızda kullandığımız elektronik eşyalardan (TV, radyo, buzdolabı, ütü, mikrodalga fırın, çamaşır makinesi, bulaşıkmakinesi, telefonlar vs) yayılan elektromanyetik radyasyonun olumsuz etkilerinin önlenmesi ve özel yaşam alanlarının elektromanyetik radyasyondan izole edilmesi amacı ile kullanılabilir.

 

Yüzey hazırlığı: Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü yağ, kir ve pastan arındırılmalıdır.

Uygulama Şekli: Uygulamaya hazır olan ISONEM ANTIRADITION PAINT, iç cephede duvar ve tavanlar da dahil olmak üzere, istenilen elektromanyetik radyasyon kalkanlama etkinliğine bağlı olarak bir ya da iki kat uygulanmalıdır. Uygulamanın zemin hariç tüm iç yüzey duvarlara boşluk bırakmadan uygulanması gerekmektedir. Uygulama fırça ile yapılır. İlk kat kuruduktan sonra topraklama kitinin ucu topraklanmış prize takılır ve aparatın gümüş tel kısmı boya üzerine akrilik macun ya da alçı vs. ile yapıştırılır. Macun kuruduktan sonra üzerine bir kat daha ISONEM ANTIRADIATION PAINT uygulanır. Son kat uygulama kuruduktan sonra üzeri istenilen bir boya ile boyanabilir ya da duvar kağıdı vb kaplama ürünleri ile kaplanabilir. Bu durum ISONEM ANTIRADIATION PAINT'in özelliklerinin zayıflamasına neden olmamaktadır.

Sarfiyat: 1 – 1,5 kg/m² 

Boyanabilen(Kaplanabilen) Alan: 6 – 10 kg/m²

DEPOLAMA: Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 24 ay

...

Sizden Gelenler

Bu ürünü paylaş:
x