ISONEM ANTI FIRE WOOD VARNISH

ANTI FIRE WOOD VARNISH

pdf

Yangın Geciktirici Ahşap Verniği

ISONEM ANTI FIRE WOOD VARNISH yangına dayanıklı vernik ürünü su bazlı ve intümesan özellikte olup, iç mekânlarda bulunan ahşap yüzeylerin yangından korunması için kullanılan şeffaf ince film kaplamadır. Antifire Wood Varnish uygulanmış yüzeyler ISONEM LIQUID GLASS sıvı cam uygulaması ile su ve nemden korunmalıdır. Şeffaf yapısı sayesinde uygulandığında yüzeyin rengini değiştirmeden yüksek yangın geciktirici performansa sahip yüzeye dönüştürür, farklı bir renk görünüm isteniyorsa uygulama öncesi yüzeye renklendirici uygulanabilir.

 • Doğa dostudur, VOC ve solvent içermez, uygulaması son derece basittir.
 • Su bazlı, çevre dostudur.
 • Alevin ahşap yüzeyde ilerlemesini engeller.
 • Üstün yangın geciktirme performansı ile ah‑abın hemen tutuşmasını önler.
 • Yangının ilerleme hızını yavaşlatır.
 • Toksik buhar çıkarmaz.
 • İnsanların topluca bulunduğu kapalı ve riskli mekânlarda yangına karşı ek güvenlik sağlar.
 • Kolay kullanım, sprey / fırça / rulo ile uygulanabilir.
 
Teknik Özellikler
Yoğunluk A komp. (25°C, g/mL) : 1,25 ± 0,10
Viskozite A komp. (25°C, mPa.s) : 500 - 1500
Yoğunluk B komp. (25°C, g/mL) : 1,45 ± 0,10
Viskozite B komp. (25°C, mPa.s) : 2000 - 3000
Yoğunluk A+B komp. (25°C, g/mL) : 1,27 ± 0,10
Viskozite A+B komp. (25°C, mPa.s) : 1500 - 2500
Dokunma kuruması : 18 - 24 saat
Tam kuruma : 7 gün
Karışım ömrü (23°C) : 30 dakika
Çözücü : Su
Yangın sınıfı : B S1 d0
 
ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ
 • Ham ahşap yüzeyler, ahşap kapılar
 • İç mekân mobilyaları,
 • Tarihi eserler, bitmiş ahşap binalar,
 • Oteller, tiyatrolar, eğlence mekânları, gemi, bilgisayar odası ve diğer kamu tesisleri.

Yüzey hazırlığı: Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü yağdan, kirden, tozdan ve yüzey atıklarından arındırılmalı tamamen kuru ve temiz olmalıdır.

Karışımın hazırlanması: ISONEM ANTIFIRE WOOD VARNISH karışım oranına göre kullanıma hazır setler halinde temin edilmektedir. Karışım ömrüne dikkat edilerek uygulama yapılacak kadar karışım hazırlanmalıdır. Karışıma başlamadan önce malzeme sıcaklıklarının +15 ve +25°C arasında olduğundan emin olunmalıdır. A bileşeni, 300 - 400 devir/dk’lık mekanik karıştırıcı ile 3 - 4 dakika, içerisine hava sürüklemeden iyice karıştırılmalıdır. Daha sonra, B bileşenin tamamı A bileşeni içine boşaltılmalı ve B bileşeninin içinde malzeme kalmadığından emin olunmalıdır. A ve B komponent, homojen bir karışım elde edilinceye kadar en az 3 dakika karıştırılmalı ve hazırlanan karışım 40 - 45 dakika içerisinde tüketilmelidir.

Uygulama metodu: ISONEM ANTI FIRE WOOD VARNISH istenilen kalınlık elde edilecek şekilde fırça, rulo veya sprey yardımı ile uygulanmalıdır, 2 veya 3 Kat olarak uygulanmalıdır, her kat için yaklaşık 18 – 24 saat beklenmelidir. ISONEM ANTI FIRE WOOD VARNISH ürününün su ve neme karşı dayanımı mevcut değildir. Bu nedenle ürünün tam kuruması gerçekleştikten sonra ertesi gün üzerine solvent bazlı ISONEM LIQUID GLASS koruyucu son kat olarak 2 kat halinde ve katlar arasından minimum 4 saat beklenerek uygulanması gerekmektedir.

RENK: Şeffaf 
SARFİYAT : 0,300 – 0,500 kg/m2
                   3 - 5 m² /set

AMBALAJ : 1,5 kg set (A komponent: 1 kg, B komponent: 0,5 kg)
RAF ÖMRÜ : Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.
DEPOLAMA KOŞULLARI : Kuru ve serin ortamlarda, ambalaj kapakları sıkıca kapalı olarak saklayınız

 

...

Sizden Gelenler

ISONEM ANTI FIRE WOOD VARNISH Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE WOOD VARNISH Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE WOOD VARNISH Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE WOOD VARNISH Uygulama Görselleri ISONEM ANTI FIRE WOOD VARNISH Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x