ISONEM BE 99

BE 99

pdf
Elastik, Su Geçirimsiz Dış Cephe Boyası
 
Sürülerek uygulandığı yüzeyde kuruyarak eksiz, elastik ve su geçirimsiz bir tabaka oluşturan boyadır. Dekoratif bir kaplama oluşturur. Su bazlı polimer esaslıdır, solvent içermez.%300 elastikiyet özelliğine sahiptir. Kuru veya az nemli yüzeylere uygulanabilir. UV ve dış hava koşullarına çok dayanımlıdır. Su geçirimsiz ama su buharı geçirgen bir yapıya sahiptir. Bu özelliği sayesinde binaların nefes almasını sağlar ve bina içerisinde nem, rutubete engel olur. Özel formülü sayesinde kir tutmaz ilk günkü özelliğini uzun yıllar korur. Yapıda oluşan karbondioksit gazını engeller ve bu sayede karbonizasyon oluşumunu yavaşlatarak beton içindeki donatıları korur. Dış ortamlardan gelen yağmur, kir, trafik vb sebeplerden doğan etkilere karşı binaları korur. Yüksek elastikiyete sahip olduğundan bina yüzeyindeki oluşabilecek bütün çatlaklardan etkilenmez.
 
 
TEKNİK ÖZELLİKLER
 
· İçerik : Su bazlı, akrilik emülsiyon esaslı, tek kompenantlı.
· Yoğunluk (25°C, g/mL) : 1,40 ± 0,10
· pH (25°C) : 7.0 – 9.0
· Viskozite (25°C, mPa.s) : 28000 - 32000
· Katı Madde Oranı (Ağırlıkça %) : 79 ± 2
· Çekme mukavemeti (23°C, N/mm² ) : 2
· Kopma uzaması (23°C) : % 300
ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ
KULLANIM ALANLARI:

· Her türlü sıva ve boyalı dış yüzeylere,
· Mineral sıva, hazır sıva vb eski kaplamaların üzerine,
· Dış cephelere, ahşap vb yüzeylere,
· Mantolama yapılan binalarda,
· Brüt beton ya da prefabrik yapıların boyanmasında.

 

Yüzey Hazırlığı : Uygulamadan önce yüzeyler temiz olmalı, yağ, kir, çamur gibi maddelerden arındırılmalı, kalkan partiküller temizlenmelidir. Yüzey kuru ya da hafif nemli olabilir. Negatif taraftan tuz kusması olan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır. Uygulama yapılacak yüzeylerde çatlak, delik vs. varsa bunlar ISONEM M03 elastik harçla tamir edilmelidir. Yüzeyde eğer dilatasyon mevcut ise önceden ISONEM A4 elastik dolguyla doldurulmalıdır. Yüzeye uygun astar seçimi yandaki tabloya göre yapılır. ISONEM UNIVERSAL ASTAR (1:7 Oranında su ile seyreltilmiş - 1 Kısım Astar, 7 Kısım Su) izolasyon ve boya astarı tek kat halinde 100 – 200 g/m² sarfiyatla uygulanmalıdır. Daha sonra astar 4 saat kurumaya bırakılır.
 
Uygulama Şekli : ISONEM BE 99 kullanıma hazırdır. Kullanmadan önce ambalajının açılıp homojen bir şekilde karıştırılmasını tavsiye ediyoruz. Uygulama, fırça, rulo, ya da uygun bir püskürtücüyle yapılabilir. ISONEM BE 99, astar uygulamasından sonra hazırlanan yüzeye iki kat halinde 4 saat arayla uygulanır ve boya işlemi bitirilir.
RENK : İstenilen tüm renklerde üretilebilmektedir.
SARFİYAT : 0,8 - 1 kg/m² (Astar+ 2 kat uygulama)
AMBALAJ : 5 kg, 10 kg ve 18 kg PP kova.
5 kg : 5-6 m² /1 kova, 10 kg : 10-12 m² /1 kova,
18 kg : 18-22 m² /1 kova
RAF ÖMRÜ : Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.
DEPOLAMA KOŞULLARI : Kuru ve serin ortamda depolayınız.
...

Sizden Gelenler

ISONEM BE 99 Uygulama Görselleri ISONEM BE 99 Uygulama Görselleri ISONEM BE 99 Uygulama Görselleri ISONEM BE 99 Uygulama Görselleri ISONEM BE 99 Uygulama Görselleri ISONEM BE 99 Uygulama Görselleri ISONEM BE 99 Uygulama Görselleri ISONEM BE 99 Uygulama Görselleri ISONEM BE 99 Uygulama Görselleri ISONEM BE 99 Uygulama Görselleri ISONEM BE 99 Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x