ISONEM MULTICOLOR PAINT
DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM

ISONEM MULTICOLOR PAINT

Su Bazlı Çok Renkli Dekoratif Boya

ISONEM MULTI COLOR PAINT su bazlı akrilik esaslı iki, üç veya talebe göre daha fazla rengi bir arada bulundurabilen ve kuruduktan sonra çok renkli granit efekti veren dekoratif iç ve dış cephe boyasıdır. Su emülsiyonunda (jel) boya gibi kalan istenen renkleri bir arada bulunduran özel bir boyadır. Temel olarak, renkli parçacıklar (pigmentler) kapsüller halinde birbirine karışmayacak şekilde boya içerisinde yer almaktadır. Boya içerisinde birbirine karışmayan çok renkli boya kapsülleri kuruduktan sonra çok renkli kaplama oluşturmaktadır. Renkli parçacıkların boyutları 0,5 mm ile birkaç milimetre arasında değişir. İç cephe uygulamalarında silinebilir özellik istenmesi durumunda ve dış cephe uygulamalarında ISONEM MS POLYMER şeffaf su yalıtım ürünü uygulaması ile korunmalıdır. ISONEM MULTI COLOR PAINT tamamen su bazlı olup doğa dostudur, VOC içermez, uygulaması son derece basittir.

ÖZELLİKLERİ · Su bazlı, çevre dostudur. Çok renkli dekoratif kaplamadır. Kullanımı kolaydır. Hızlı kurur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Görünüm : Çok renkli, jelimsi viskoz sıvı

Kimyasal yapı : Su bazlı, akrilik esaslı, tek komponent

Yoğunluk (25°C, g/mL) : 1.00 ± 0.10

Viskozite (25°C, mPa.s) : 1500 - 2500 pH (25°C) : 7.5 – 8.5 Katı Madde (% Ağırlıkça) : 25 ± 2

Parlama Noktası (°C) : Uygulanmaz Kuruma Süresi : 1 – 5 saat (renk parçacıklarının boyutuna göre değişkenlik göstermektedir.)

ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ
Kullanım AlanlarıKullanım Alanları
Uygulama ŞekliUygulama Şekli

  • Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak olan yüzey kuru, temiz, düzgün, sağlam ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Uygulama sırasında yüzey ile hava sıcaklığı +5 ve +30°C arasında olmalıdır.

 

  • Uygulama Yöntemi

Isonem Multi Color Paint tercihen püskürtme yöntemi ile yüksek hacimli düşük basınçlı HVLP spray tabanca ile uygulanmalıdır. Rulo yöntemi ile uygulama yapılması istenirse yüzeyin bir veya iki kat ISONEM SB Süper Bileşen ürünü uygulaması ile pürüzlü hale getirilmesi gerekmektedir. Yüzey pürüzlü hale getirildikten sonra ISONEM MULTI COLOR PAINT mercan rulo ile tek kat halinde boya üzerinden fazla oranda geçilmeden uygulanmalıdır

İnceltme / Karışım Oranı                 :Kullanıma hazır olup herhangi bir inceltme gerektirmez.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan  : Yüzeye ve uygulama yöntemine bağlı olarak 1 kg boya ile 2-10 m² alan boyanabilir.

Kuruma Süresi                                 : Sert kuruması 4 – 5 saatte tamamlanır. (5°C altında uygulama yapmayınız.)

Önerilen Uygulama Aparatları       : HVLP spray tabanca veya mercan rulo uygulama aparatları ile uygulanır.

Uygulama Aparatlarının Temizlenmesi  : Uygulamadan hemen sonra su ile temizlenmelidir.

Sarfiyat ve Öneri

UYARI: Uygulama esnasında ve sonrasında yağmur, su, mekanik darbeler vb. dış etkenlerden 24 saat korunmalıdır.

 

Ambalaj            : 5 kg plastik kova

RENK                : İstenen renklerin karışımı olarak üretilir.

DEPOLAMA      : Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 24 ay.
 

Notlar: Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen değerler, bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

 

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertaraf edilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (GBF) başvurmalıdırlar.

Bu ürünü paylaş: