ISONEM POOL TRANSPARENT

POOL TRANSPARENT

pdf

ISONEM POOL TRANSPARENT (Şeffaf Havuz Boyası)

ISONEM Pool Transparent, çift bileşenli, modifiye poliüretan reçine bazlı, seramik, karo, cam mozaik kaplı izolasyon problemli yüzeylerin su geçirimsiz hale gelmesi için tasarlanmış şeffaf havuz boyasıdır. Mevcut havuzların izolasyon problemlerinin çözümünde seramik, karo, cam mozaik, fayans vb. kaplamaların sökülmesine gerek kalmadan son derece kolay ve ekonomik bir şekilde su yalıtımını sağlayan ürün, sürüldüğü yüzeyde mükemmel yalıtımın yanı sıra yüzeye parlak bir görüntü verir. Sert– elastiktir, çatlamaz, kabarma yapmaz, kalkmaz. UV ışınlarından ve havuz kimyasallarından etkilenmez. Alkali ve klora karşı son derece dayanıklıdır. Sararmaz, su altında bozulmaz, aşınmaz. İşçiliği son derece kolay ve ekonomiktir.

 

Teknik Özellikler
Yoğunluk A komp. (25°C, g/mL) : 0,93 ± 0,10
pH (25°C) : Uygulanmaz (N/A)
Viskozite A komp. (25°C, mPa.s) : Uygulanmaz (N/A)
Katı Madde Oranı (Ağırlıkça %) : 30 ± 2
Su aktarım hızı (kg/ m2. h0,5) : < 0,1 SINIF W3
Çekip koparma deneyi yoluyla yapışma dayanımı (N/mm2): Rijit sistem trafik yükü olmadan ≥ 1.0 N/mm²
Su buharı geçirgenliği (m) : SD ≤ 5 SINIF I
Dokunma kuruması : 6 saat
Tam kuruma : 10 gün
Karışım ömrü (23°C) : 5 - 6 saat
Çözücü : Organik çözücü
Yangın sınıfı : B fl S1
Renk : Şeffaf 

ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ

Kullanım Alanları
- Seramik, karo, cam mozaik, fayans vb. kaplı yüzme havuzlarında,
- Süs havuzlarında, 
- Hamam, sauna vb. yerlerde

Yüzey hazırlığı: Yüzey temiz, kuru ve kir, yağ, kaplama, yüzey kür malzemeleri gibi yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Kullanımda olan mevcut havuzların suyu boşaltıldıktan sonra derzlerin tam kurumasının sağlanması adına, uygulamadan önce en az 7 gün beklenmelidir. Mevcut derz dolguları aşınmış ise mutlaka gerekli tamiratlar ve yenilemeler çimento esaslı derz dolgu malzemeleri ile yapılmalıdır ve tam kürlenmesi beklenmelidir. Ön hazırlıkları yapılmış uygulama yüzeyine ISONEM POOL TRANSPARENT uygulaması öncesi astar uygulanmalı, astar uygulamasında ISONEM Liquid Glass ürünü tek kat ve sarfiyatı 75 – 150 g/m2 olacak şekilde kullanılmalıdır. Astar uygulamasından 4 saat sonra son kat olan ISONEM POOL TRANSPARENT uygulamasına geçilmelidir.

Karışımın hazırlanması: Karışımı hazırlamadan önce A bileşenini kendi içinde homojen olana dek karıştırınız. B bileşenini A bileşenine ekledikten sonra homojen bir karışım elde edene kadar 3 - 4 dakika karıştırınız.
Uygulama metodu: Uygulama, tek kat halinde, fırça, rulo veya uygun bir püskürtücü ile yapılmalıdır. Hazırlanan karışım 5-6 saat içerisinde tüketilmelidir. Uygulama sonrası havuz su ile doldurulmadan önce 10 gün tam kürlenmeye bırakılmalıdır.

Uygulamada dikkat edilmesi gerekenler: Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı, kir, yağ, çamur gibi maddelerden arındırılmış olmalıdır. Uygulama öncesi mevcut derz dolgular aşınmış ise yenilenmelidir. Astar uygulamasından 4 saat sonra son kat uygulamaya geçilmelidir. Kullanımda olan havuzların su boşaltımı sağlandıktan sonra tam kuruma için en az 7 gün beklenmelidir. Tam kürlenmesi sağlanmamış derzler üzerine uygulama yapılmamalıdır.

Kullanılması önerilen diğer ISONEM ürünleri: Astar uygulamasında ISONEM Liquid Glass kullanılmalıdır.

ÖNEMLİ: Uygulama yapılan yüzey, uygulama esnasında ve sonrasında yağmur, su, mekanik darbeler vb. tüm dış etkenlerden 24 saat korunmalıdır. Uygulama sonrası havuz su ile doldurulmadan önce 10 gün tam kürlenmeye bırakılmadır. Kullanımda olan havuzların su boşaltımı sağlandıktan sonra tam kuruma için en az 7 gün beklenmelidir. Tam kuruması sağlanmamış derzler üzerine uygulama yapılmamalıdır.

Uygulama : İlk kat astar ile aynı yönde
Yüzey nemliliği : Mutlaka kuru olmalı
Astar kullanımı : ISONEM Liquid Glass
Astar sarfiyatı : 75 - 100 g/m²
Ürün kullanımı : 1 kat
Ürün sarfiyatı : 100 - 200 g/m²
Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan : 22,5 - 45 m² /set
Katlar arası bekleme süresi : 4 saat (Astar ile son kat uygulama arası)
Önerilen uygulama aparatı : Rulo (sentetik epoksi), fırça, uygun sprey
Uygulama sıcaklığı (°C) : 5 - 35 °C

Ambalaj : 4,5 kg set (A Komponent: 4 kg B komponent: 0,5 kg)
Depolama sıcaklığı (°C) : 5 - 35 °C 
Raf ömrü : Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.
Depolama koşulları : Kuru ve serin ortamlarda ısı ve ateşten uzakta, ambalaj kapakları sıkıca kapalı olarak saklayınız

...

Sizden Gelenler

ISONEM POOL TRANSPARENT Uygulama Görselleri ISONEM POOL TRANSPARENT Uygulama Görselleri ISONEM POOL TRANSPARENT Uygulama Görselleri ISONEM POOL TRANSPARENT Uygulama Görselleri ISONEM POOL TRANSPARENT Uygulama Görselleri ISONEM POOL TRANSPARENT Uygulama Görselleri ISONEM POOL TRANSPARENT Uygulama Görselleri ISONEM POOL TRANSPARENT Uygulama Görselleri ISONEM POOL TRANSPARENT Uygulama Görselleri ISONEM POOL TRANSPARENT Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x