ISONEM BE 89

BE 89

pdf

Likit Kauçuk Membran

%700 Elastik sıvı bitüm esaslı, kauçuk modifiyeli kaplamadır. Sürülerek uygulandığı yüzeylerde kuruduktan sonra eksiz ve su geçirmez bir kaplama oluşturur. Yüksek elastikiyete ve çatlak kapatma özelliğine sahiptir. Eski ya da yeni çatıların yalıtımında üzeri kapatılarak ve toprak altında kullanıma elverişlidir. Yer altı sularından etkilenmez. Kuru ya da hafif nemli pek çok yüzeye kuvvetle yapışır, zamanla kabarma ya da ayrılma yapmaz. Bitki köklerine dayanımlıdır. Bahçe ve teraslarda kullanıma elverişlidir. Bitüm emülsiyon esaslı, tek komponentlidir.

 
Teknik Özellikler
Yoğunluk (25°C, g/mL) : 1,00 ± 0,10
pH (25°C) : 7.0 – 9.0
Viskozite (25°C, mPa.s) : 8000 - 10000
Katı Madde Oranı (Ağırlıkça %) : 53 ± 2
Su aktarım hızı (kg/ m2. h0,5) : < 0,1 SINIF W3
Çekip koparma deneyi yoluyla yapışma dayanımı (N/mm2) : Çatlak kapatma veya esnek sistemler trafik yükü olmadan ≥ 0,8
Su buharı geçirgenliği (m) : 5 ≤  SD ≤ 50 SINIF II
Dokunma kuruması : 1 saat
Tam kuruma : 72 saat
Karışım ömrü (23°C) : X
Çözücü : Su 
Yangın sınıfı : B S1 d0
ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ

· Temel, perde duvar, bodrum dış duvarlarında,
· Eski ya da yeni teras veya çatılarda üzeri kapatılarak,
· Eski bitüm yada zift yapılmış yüzeylerin yeniden yalıtımında,
· Membranların üzerinde veya tamiratlarında,
· Çatı oluklarında,
· Beton boru, tuğla, tahta, çinko, gaz beton vb yüzeylerin yalıtımında,
· Toprak altında yapılan her türlü beton yüzeylerin korozyona karşı korunmasında

Yüzey hazırlığı: Uygulama yapılacak yüzeyler kuru ya da hafif nemli olmalıdır. Negatif yönden yalıtımlarda ya da tuz kusması görünen subasmanlarda kullanılmamalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü serbest parçacıklardan, kir, pas, çamur vs. den temizlenmelidir. Yüzeylerdeki çukur, segregasyon delik ve çatlaklar önceden ISONEM D 10 LATEX sürülerek ISONEM M 03 elastik harçla tamir edilmelidir. Eğer dilatasyon var ise ISONEM A 4 elastik dolguyla önceden dilatasyon yalıtımı yapılmalıdır. Astar olarak ISONEM BE 89 1’e 1 suyla inceltilir. Sert bir fırçayla yüzeye yedirilir. Tam olarak kuruması beklenir. Teraslarda ve çatılardaki uygulamalarda bu işlemden önce duvar ve parapet diplerine R-3 cm pah yapılmalıdır. Teras ve çatı uygulamalarında mutlaka 45 g/m² yalıtım filesi serilmesi ve uygulamanın bununla birlikte yapılması önerilir. Bodrum perdelerinde ya da temellerde fileye gerek yoktur.

Uygulama metodu: ISONEM BE 89 Kullanıma hazırdır. Buna rağmen uygulama yapmadan önce homojen bir şekilde karıştırılmalıdır. Astar işleminden sonra ISONEM BE 89 yüzeye inceltilmeden fırça veya rulo yardımıyla 2-3 kat, katlar arasında kuruma beklenerek sürülür. Uygulama her seferinde birbirine dik katlar halinde yapılmalıdır. Teras ve çatılarda veya çatlama riski yüksek zeminlerde katlar arasında 45 g/m² yalıtım filesi kullanarak uygulama yapılması tavsiye edilir. Aşırı sıcaklarda ya da don görülen havalarda uygulama yapılmamalıdır. Yazın özellikle uygulamaları sabah serininde ya da akşam serininde yapılmasını tavsiye ederiz. Uygulama yapılacak çatılarda doğru ve yeterli eğimin verilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Yeterli su giderlerinin bulunması ve suyun çatıda birikerek göllenmesinin olmamasına önem verilmelidir. Pah detay uygulamalarında derz filesi ile kullanımı önerilir.

SARFİYAT: 1 - 1,5 kg/m² (üç kat uygulama),   12 - 18 m²/set
AMBALAJ: 18 kg PP Kova
RAF ÖMRÜ: Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.
DEPOLAMA: Kuru ve serin ortamda, ambalaj kapakları sıkıca kapalı olacak şekilde depolayınız

...

Sizden Gelenler

ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri ISONEM BE 89 Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x