ISONEM D 10 LATEKS
DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM

ISONEM D 10 LATEKS

Süper Yapıştırıcı

Beton, sıva, şap, çimento esaslı yalıtımlar veya seramik uygulamalarında harcın içine katılarak ya da yüzeye sürülerek uygulanan ve harca yapışma mukavemeti elastikiyet , aderans arttırıcı özellik katan bir sıvıdır. Sürüldüğü yüzeyde süper bir yapışkan satıh oluşturarak üzerine gelecek eski veya yeni malzemeyi birbirine kenetler, mükemmel aderans ve tutunma sağlar. Beton, sıva, şap uygulamalarında soğuk derz oluşumunu engeller. Nemli ya da kuru zeminlerde uygulanır. Çok emici yüzeylerde astar olarak kullanılabilir.

ISONEM D10 LATEKS sürme esaslı yalıtım öncesi yüzeye astar olarak kullanıldığında mekanik mukavemeti arttırır. Böylece yalıtım malzemeleri yüzeye daha iyi yapışır, kalkma ve kabarma yapmaz. Kullanıldığı harçları plastifiye ederek harcın kolay uygulanmasını sağlar. Harcın su tutma kapasitesini arttırarak süratli kurumayı engeller. Rötre çatlaklarının önüne geçer. Harcın aşınma direncini arttırır, şap uygulamalarında tozumayı engeller. Donma ve çözünme direncini arttırır. Yağ ve solvent geçirgenliğini düşürür. Kimyasallara karşı direncini geliştirir. ISONEM D 10 LATEKS su bazlı, akrilik emülsiyon esaslı, tek komponenlidir.

ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ
Kullanım AlanlarıKullanım Alanları
  • Her türlü çimento harçlarında,
  • Sıvalarda ve şaplarda,
  • Fayans, seramik yapıştırıcılarının harcında,
  • Tamir harçlarında, soğuk derzlerde,
  • Beton tamiratlarında aderans istenen yerlerde,
  • Sıva öncesi serpme uygulamalarında,
  • Sürme yalıtım uygulamalarından önce astar olarak kullanılmasında.
Uygulama ŞekliUygulama Şekli

Yüzey Hazırlığı:Uygulama yapılacak yüzeyler nemli olmalıdır. Nemlendirme işlemi yüzey tam doyana kadar yapılmalıdır. Bütün yüzeyler  temiz ve serbest parçacıklardan arındırılmış olmalıdır. Yağ, kir, boya, çimento şerbeti, pas ve tuz kusması gibi aderans azaltacak tabakalar  uygulamadan önce temizlenmelidir.

Aderans İçin:

ISONEM D10 LATEKS yüzeye inceltilmeden 200ml/m² olacak şekilde fırçayla sürülür. Sürüldükten hemen sonra yaşken en geç 30-40 dakika içerisinde harç yada yapıştırma işlemi üzerine yapılır.

Beton ve Harç Katkısı İçin:
Bir metre küp beton ya da harç imalatında 1 kg/m³ olacak şekilde harcın suyuna katılarak kullanılmalıdır. ISONEM M 03 elastik harçlarda bir torbaya (20kg) yaklaşık 1 kg ISONEM D 10 LATEKS katılarak sonra yeteri kadar su ilave (4L) edilmelidir.
 

Sarfiyat ve Öneri

SARFİYAT: Aderans için Min 25 m² /1 Bidon, Harç katkılarında Min 5 m³/1 Bidon

AMBALAJ ŞEKLİ: 5 lt PE Bidon

DEPOLAMA: Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 24 ay

Bu ürünü paylaş: