ISONEM SS SOIL HARDENER

SS SOIL HARDENER

pdf

Toprak Yüzey Sertleştirici
 

Her türlü toprak ve agreganın kararlı hale getirilmesi katılaştırılması, sertleştirilmesi veya tozuma önleyici solüsyon olarak kullanılan ekolojik bir solüsyondur. Toprak veya agregaya uygulanmasının hemen ardından ISONEM SS kopolimer molekülleri agrega veya toprakla birbirine düz ve çapraz bağlar oluşturarak uzun nanopartiküller haline gelir. Uygulama esnasında içine katılan su oranı toprak ve agregadan buharlaşıp çekildiğinde uzun ömürlü ve suya dayanıklı esnek katı madde matrisi oluşturur. Kürlenmesinin ardından tamamen saydam hale gelerek doğal örtüyü hiç dokunulmamış gibi görünmesini sağlayarak doğallığını korur. Su bazlı, tek komponentlidir

 

TEKNİK ÖZELLİKLER:

· Yoğunluk (25°C, g/mL) : 1,0 ± 0,10
· pH (25°C) : 7.0 – 10.0
· Viskozite (25°C, mPa.s) : 4000 - 9000
· Katı Madde Oranı (Ağırlıkça %) : 50 ± 2

ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ

· Üzerinde kaplama olmayan toprak yollar
· Arazi iyileştirme
· Şantiye alanları ve yolları, şantiye park alanları
· Ağır taşıt yolları
· Yol temeli ve alt temeller, otoyol banketleri
· Depo ve stok yığınları
· Enerji santralleri, şev ve banketler
· Helikopter test pistleri, orman yolları
· Havaalanı apronları, tarımsal erişim yolları
· Maden tortuları ve sahaları, sınır devriye yolları
· Golf sahaları ve yürüyüş yolları, park ve rekreasyon alanları
· Depolama alanları

 

ISONEM SS Soil Hardener, kullanıma hazır konsantre bir üründür. Uygulama yapılacak zemin tamamen kuru ve sudan arındırılmış olmalıdır. Uygulama sonrası yüzey en az 72 saat yağmurdan korunmalıdır. Sıcaklık en az 4°C olmalıdır.

· Toprağın parçalanması; Bir hafriyat makinası yardımıyla uygulama yapılacak yüzeyi istenen derinliğe (yaklaşık 150 – 250 mm) getirilir. Bu aşamada büyük/kalın malzemeyi parçalamak için greyder,rototiller ya da diskli tırmık gibi araçlar kullanılır.

· Toprağın Isonem SS Soil Hardener (Toprak yüzey sertleştirici) ile nemlendirilmesi; Isonem SS Soil Hardener toprağın cinsine göre ön testlerle miktarı belirlenmiş su ile tankerde karıştırılarak solüsyon haline getirilir. Daha sonra solüsyon, yüzeye eşit miktarda dağılım sağlayacak şekilde toprak yüzeye püskürtme yöntemi ile uygulanır. Zemin yeterince nemli hale gelene dek püskürtme işlemi devam ettirilir.

·Toprağın karıştırılması; Solüsyon uygulanarak nemlendirilmiş toprak, arzu edilen derinlik göz önünde bulundurularak iyice karıştırılır. · Toprağın sıkıştırılması; SS Soil Hardener uygulanmış toprak silindir yardımıyla sıkıştırılır. Sıkıştırma işlemi tamamlandıktan sonra uygulama yüzeyi 7 gün sonunda trafiğe açılabilir. Bu süre tamamlanmadan alan üzerinde ağır yük taşıması yapılmamalıdır. Hava koşullarına bağlı olarak süre uzayabilir veya kısalabilir.

 

UYGULAMA ALANLARINA GÖRE TÜKETİM MİKTALARI;

· Toprak yollarda taşıt trafiği olan yerler için: 1 L ISONEM SS + 4 L su

· Yaya trafiği olan yerler için : 1 L ISONEM SS + 6 L su

· Sadece tozumaya karşı kullanımlarda : 1 L ISONEM SS + 8 L su

· Havaalanları gibi çok ağır yük trafiği olan alanlar ve şantiye sahalarında : 1 L ISONEM SS + 1 L su 

RENK : Süt Beyaz kürlendikten sonra şeffaf ve istenildiğinde renklendirilebilir.


AMBALAJ ŞEKLİ : 5 L, 10 L ve 20 L PE bidonlarda


SARFİYAT : Kullanım alanı ve toprağın cinsine bağlı olarak sarfiyat değişkenlik gösterecektir. Kullanım miktarı ve seyreltme oranı uygulama öncesi yapılacak ön testler ile belirlenmelidir.


RAF ÖMRÜ : Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.


DEPOLAMA KOŞULLARI : Kuru ve serin ortamda depolayınız. PM 10 & PM2.5 Uyumlu (2.5 mikron ve üzeri boyuttaki tehlikeli toz parçacıklarını durdurur.)


Yanmazdır, uçucu madde içermez. Ekolojik ve çevreye duyarlıdır. 

 

...

Sizden Gelenler

ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x