ISONEM SS SOIL HARDENER

SS SOIL HARDENER

pdf

Toprak Yüzey Sertleştirici
 

Her türlü toprak ve agreganın kararlı hale getirilmesi katılaştırılması, sertleştirilmesi veya tozuma önleyici solüsyon olarak kullanılan ekolojik bir solüsyondur. Toprak veya agregaya uygulanmasının hemen ardından ISONEM SS kopolimer molekülleri agrega veya toprakla birbirine düz ve çapraz bağlar oluşturarak uzun nanopartiküller haline gelir. Uygulama esnasında içine katılan su oranı toprak ve agregadan buharlaşıp çekildiğinde uzun ömürlü ve suya dayanıklı esnek katı madde matrisi oluşturur. Kürlenmesinin ardından tamamen saydam hale gelerek doğal örtüyü hiç dokunulmamı­ gibi görünmesini sağlayarak doğallığını korur. Su bazlı, tek komponentlidir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER:

Yoğunluk (25°C, g/mL) : 1,00 ± 0,10
pH (25°C) : 7.0 – 10.0
Viskozite (25°C, mPa.s) : 4000 - 9000
Katı Madde Oranı (Ağırlıkça %) : 50 ± 2
Karışım ömrü (23°C) : X
Çözücü : Su 
Yangın sınıfı : B S1 d0
 
ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ
 • Üzerinde kaplama olmayan toprak yollar
 • Arazi iyileştirme
 • Şantiye alanları ve yolları, şantiye park alanları
 • Ağır taşıt yolları
 • Yol temeli ve alt temeller, otoyol banketleri
 • Depo ve stok yığınları
 • Enerji santralleri, ­ev ve banketler
 • Helikopter test pistleri, orman yolları
 • Havaalanı apronları, tarımsal eriş­im yolları
 • Maden tortuları ve sahaları, sınır devriye yolları
 • Golf sahaları ve yürüyüş­ yolları, park ve rekreasyon alanları
 • Depolama alanları

ISONEM SS Soil Hardener, kullanıma hazır konsantre bir üründür. Uygulama yapılacak zemin tamamen kuru ve sudan arındırılmış­ olmalıdır. Uygulama sonrası yüzey en az 72 saat yağmurdan korunmalıdır. Sıcaklık en az 4°C olmalıdır.

Toprağın parçalanması: Bir hafriyat makinası yardımıyla uygulama yapılacak yüzeyi istenen derinliğe (yaklaş­ık 150 - 250 mm) getirilir. Bu a­şamada büyük/kalın malzemeyi parçalamak için greyder, rototiller ya da diskli tırmık gibi araçlar kullanılır.

Toprağın Isonem SS Soil Hardener (Toprak yüzey sertleştirici) ile nemlendirilmesi: Isonem SS Soil Hardener toprağın cinsine göre ön testlerle miktarı belirlenmiş­ su ile tankerde karıştırılarak solüsyon haline getirilir. Daha sonra solüsyon, yüzeye e­şit miktarda dağılım sağlayacak ­şekilde toprak yüzeye püskürtme yöntemi ile uygulanır. Zemin yeterince nemli hale gelene dek püskürtme iş­lemi devam ettirilir.

Toprağın karıştırılması: Solüsyon uygulanarak nemlendirilmiş toprak, arzu edilen derinlik göz önünde bulundurularak iyice karıştırılır.

Toprağın sıkıştırılması: SS Soil Hardener uygulanmı­ş toprak silindir yardımıyla sıkıştırılır. Sıkıştırma iş­lemi tamamlandıktan sonra uygulama yüzeyi 7 gün sonunda trafiğe açılabilir. Bu süre tamamlanmadan alan üzerinde ağır yük taşıması yapılmamalıdır. Hava koşullarına bağlı olarak süre uzayabilir veya kısalabilir.

RENK : Süt Beyaz kürlendikten sonra şeffaf ve istenildiğinde renklendirilebilir.
AMBALAJ ŞEKLİ : 5 L, 10 L ve 20 L PE bidonlarda
SARFİYAT :

Toprak yollarda taşıt trafiği olan yerler için 1 L ISONEM SS + 4 L su
Yaya trafiği olan yerler için 1 L ISONEM SS + 6 L su
Sadece tozumaya karşı kullanımlarda 1 L ISONEM SS + 8 L su
Havaalanları gibi çok ağır yük trafiği olan alanlar ve şantiye sahalarında 1 L ISONEM SS + 1 L su
 
 
Depolama sıcaklığı (°C) : 5 - 35 °C
Raf ömrü : Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.
Depolama koşulları : Kuru ve serin ortamda, ambalaj kapakları sıkıca kapalı olacak şekilde depolayınız.

 

...

Sizden Gelenler

ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri ISONEM SS SOIL HARDENER Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x