ISONEM ANTI-FIRE SOLUTION

ANTI-FIRE SOLUTION

pdf

Alev Almaz ve Yanmaz Solüsyon


ISONEM ANTI-FIRE SOLUTION yanmazlık solüsyonu uygulandığı yüzeyi moleküller olarak kapsüle eder ve oksijenle temasını engeller. İçeriğindeki aktif maddeler sayesinde yanma reaksiyonunu başlatacak ısıya ulaşmasına engel olur. Bu sayede uygulandığı madde asla alev almaz. Bu ürünümüz bir kontrplak ahşap kapıda denenmiştir. Ön yüzüne 1500°C ısı tatbik edilen 14mm kalınlıktaki kontrplak kapı 40 dakika boyunca direkt aleve maruz bırakılmış, bu sürenin sonunda arka yüzün sadece 120°C ye yükseldiği saptanmıştır. Ahşap kontrplak kapının asla alev almadığı gözlemlenmiştir. ISONEM ANTI-FIRE yanmazlık solüsyonu 0 doğal malzemelerden üretilmiş, insan sağlığına hiçbir zararı bulunmayan, doğada 0 çözünebilen, hiçbir yasaklı malzeme içermeyen bir üründür. Yanmazlık solüsyonu uygulanmış bir maddenin dumanı, aynı maddenin doğal halinden %50 daha az oranda karbondioksit ve karbon monoksit içerir. Bunun yanında duman ve azot bakımından %20 - 25 daha zengindir. Dolayısı ile yüzey alev almazken dumanının boğucu etkisi yarı yarıya azaltılmıştır. Su bazlı, tek komponentlıdır.


ISONEM ANTI-FIRE YANMAZLIK SOLÜSYONUNU BENZERSİZ KILAN NEDİR?

ISONEM ANTI-FIRE yanmazlık solüsyonu bir alev geciktirici değildir, tam bir alev almazlık sağlar. Alev geciktirici uygulanmış madde (tekstil, ahşap vb.) aleve tutulduğunda yanar, alev kesildiğinde ise söner. Yani asıl olan maddenin alev kaynağından uzaklaştırıldığında yanmamasıdır. Bu bir yangının yayılmasını yavaşlatabilir ancak asla önlemez. ISONEM ANTI-FIRE yanmazlık solüsyonu uygulanmış madde alev almaz.

 

TSE TEST VE MUAYENE RAPARUNA GÖRE;
 
  • TS EN ISO 1716:2010/OCAK 2011 SAYILI TÜRK STANDARDINA GÖRE MUAYENE VE DENEYLER YAPILMIŞTIR.
  • TS EN ISO 1182 KONULU 02.02012 TARİH/139913 NOLU MUYANE VE DENEY SONUCUNDA EN 13501-1/OCAK ÇİZELGE-1 A1 SINIFI KRİTERLERİNE UYGUNDUR RAPORU VERİLMİŞTİR.

YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BİYOLOJİ BÖLÜMÜ ARAŞTIRMA LABORATUVARI TEST SONUÇLARI;
 
SIVININ UYGULANDIĞI MATERYAL SONUÇ (YANMA)
KÂĞIT - SÜNGER - TAHTA - KUMAŞ - PAMUK YOK
SONUÇ : YANMA YOK
 
SONUÇ : İlgili materyallerde kararmanın dışında hiçbir yanma, parlama, erime aktiviteleri gözlemlenmemiştir ve bunun sonucunda bu sıvının yanma olaylarına karşı etkin bir şekilde kullanılabileceği gösterilmiştir.
 
FİZİKSEL VE KİMYASAL ÖZELLİKLER

· Görünüm : Şeffaf
· Kaynama noktası : 98°C
· Donma noktası : -3 °C
· pH : 3,74 asidik
· TDS (Sertlik) %1’ lik sulandırma : 739 ppm
· Buharlaşma ( 60° / 24 saat ) : % 50
· Parlama : Yok
· Yanma/Koku/Köpüklenme : Yok
· Renk : Hafif Bulanık
ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ

ISONEM ANTI-FIRE YANMAZLIK SOLÜSYONUNUN KULLANIM ALANLARI VE ŞEKLİ: 

Ahşap ürünlerde: Havuzlarda bekletilerek ahşabın absorbe (emme) durumuna göre veya ahşabın üzerine püskürtme yolu ile yapılabilir. Mdf ve suntalarda test yapılarak hamur ile bağdaşırsa ilk aşamada üretiminde kullanılır. Havuzda bekletme usulü yapılırsa bekletme süresi en fazla bir gün yeterlidir. Sunta ve Mdf de yarım saat yeterlidir. Ahşabın sertlik derecesine göre yanmazlığın emme kapasitesi vardır.

Boya sektöründe : Boyanın kendisi ile bağdaşmaz. Hedef boyanın yanmaması olduğu için uygulama şekli şöyledir; Boya veya cila dan önce zımpara yapılacak ve sonra boyamadan hemen önce ANTI-FIRE yanmazlık sıvısı bekletilmeden sürülür ve kurutulur, kesinlikle kuruması gereklidir. Bu işlem gerçekleştikten sonra boya yapılır. 

Sanayi sektöründe : Kumaş, pamuk, yün, sünger vb. emici maddelerde ANTI-FIRE ile ıslatılıp, sıkılarak ve sonrasında kurutularak, alev almaz veyanmaz hale getirilir.

AMBALAJ ŞEKLİ: 5 lt PE bidon
SARFİYAT: Uygulamaya ve yüzeye göre değişmekle beraber 100-150ml /m2
DEPOLAMA: Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda, kuru ve 20 - 35 °C sıcaklıkları arasında saklayınız.

...

Sizden Gelenler

ISONEM ANTI-FIRE SOLUTION Uygulama Görselleri ISONEM ANTI-FIRE SOLUTION Uygulama Görselleri ISONEM ANTI-FIRE SOLUTION Uygulama Görselleri ISONEM ANTI-FIRE SOLUTION Uygulama Görselleri ISONEM ANTI-FIRE SOLUTION Uygulama Görselleri ISONEM ANTI-FIRE SOLUTION Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x