ISONEM THERMAL PAINT

THERMAL PAINT

pdf

İç - Dış Cephe ve Çatı Isı Yalıtım Boyası

ISONEM THERMAL PAINT elastomerik reçine esaslı, özel vakumlu mikro kürecikler içeren, buhar geçirgenliği olan, su bazlı, düşük ısı iletkenlik, yüksek güneş ışını soğurganlık ve yüksek yüzey ısı vericiliği değerlerine sahip, iç ve dış cephede ısı ve su yalıtımı sağlayan bilimsel olarak etkinliği ispatlanmış özel bir yalıtım boyasıdır. Binalara ısıtma ve soğutma enerjisi masraflarında uygulama kat sayısına bağlı olarak %40 lara varan miktarda enerji tasarrufu sağlar. Özel vakumlu mikro kürecik katkılı ISONEM THERMAL PAINT iç cephe duvar boyası olarak kullanıldığında içeride oluşan radyan ısıyı yine içeriye yansıtmakta, dış cephede kullanıldığında ise gelmekte olan radyan ısıyı tekrar dışarıya yansıtmaktadır. Çatılarda kullanıldığında seramikle güçlendirilmiş formülü sayesinde güneş ışınlarının min. %80 ‘ ini yansıtır. Isonem Thermal Paint uygulanmış film yüzeyden içeriye asla su geçemezken binanın içindeki nem buharlaşarak yapıdan uzaklaşır. 

ISONEM THERMAL PAINT ÖZELLİKLERİ:

·     Radyan ısıyı geçirmez.
·     %40 a varan enerji tasarrufu sağlar.
·     İç ve dış yüzeylere uygulanabilir.
·     İşçilik giderleri düşük uygulaması kolay ve kısadır.
·     Duvarda nem ve küf oluşumunu engeller.
·     Ayrıca su ve ses yalıtım özelliğine sahiptir,
·     Kir tutmaz, kolay temizlenir.
·     Geç tutuşurluk ve yanmazlık özelliği vardır.


Teknik Özellikleri ;


Belgelendirme : TSE K 127 ISIL BOYALAR
Sınıf : SOĞUK İKLİM BOYASI
Parlaklık : N/A (değer aranmaz)
Yaş ovma direnci (μm) : SINIF II
Örtme gücü (m²/L) : SINIF I
KURU FİLM KALINLIĞI : SINIF E5
Tane büyüklüğü : SINIF S2 
Su buharı geçirgenliği (m) : SINIF II
Su aktarım hızı (kg/m².h0’5) : SINIF W3
Çatlak örtme özelliği (μm) : değer aranmaz, SINIF A0
Karbondioksit geçirgenliği (g/m².d) : değer aranmaz, SINIF C0
Yüzey ısı vericiliği değeri ( ) : min. 0.80
Güneş ışığını soğurganlık değeri (α) : 0.820, min. 0.80
Isıl boya yüzey direnci (RS) : 0.0495 ± 1,5%
Isı iletkenlik katsayısı (W/mK) : 0.023, λ<0.060
Darbeye direnç : Çatlama, kopma yok
Yoğunluk (25°C, g/mL) : 0.85 ± 0.10
pH (25°C) : 7.0 – 9.0
Viskozite (25°C, mPa.s) : 12500 – 13500

ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ
Uygulama Videosu Uygulama Videosu

Yüzey hazırlığı :Boya uygulanacak yüzeyler kirden, yağdan, pastan, gresten, gevşek kısımlardan ve diğer yabancı malzemelerden arındırılmış olmalıdır. Yüzeye uygun astar seçimi aşağıdaki tabloya * göre yapılır. ISONEM UNIVERSAL ASTAR (1:7 Oranında su ile seyreltilmiş - 1 Kısım Astar, 7 Kısım Su) izolasyon ve boya astarı tek kat halinde 100 – 200 g/m² sarfiyatla uygulanmalıdır. Daha sonra astar 4 saat kurumaya bırakılır. 

Uygulama şekli : ISONEM THERMAL PAINT kullanmadan önce iyice karıştırılmalıdır. Dış cephe uygulamalarında ürün inceltilmeden rulo veya fırça ile tercihe göre 2 -3 kat uygulama yapılabilir. İç cephe uygulamalarında renk ve kapatıcılığa göre 1 ya da 2 kat olarak uygulanmalıdır. Çatı uygulamalarında 2 - 3 kat uygulama yapılması tavsiye edilir. Her katın bir önceki kata dik şekilde boyanması tavsiye edilir. Kuruma süreçleri gözetilerek uygulama yapılabilir. İlk kat kuruduktan sonra ikinci ve üçüncü kat uygulama yapılmalıdır. İki kat uygulama arası 4 saat beklenmelidir.

 

RENK : Beyaz veya istenen renklerde üretilmektedir.
SARFİYAT : Dış cephelerde; 1 L /m² (min. 1 mm kalınlık)
İç cephe uygulamalarında; maksimum 300 mL/m2
AMBALAJ : 5 L, 10 L ve 18 L PP kovalarda.
10 L: 7 - 10 m²/kova, 18 L: 12 - 18 m²/kova.
RAF ÖMRÜ : Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.
DEPOLAMA KOŞULLARI : Kuru ve serin ortamda depolayınız

...

Sizden Gelenler

ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri ISONEM THERMAL PAINT Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x