ISONEM EP PRIMER

EP PRIMER

pdf

Solventsiz Epoksi Esaslı Astar

SOLVENTSIZ EPOKSI ASTAR, şeffaf, hijyenik astar malzemesidir. Kolay uygulanır, aderansı mükemmeldir. Epoksi reçine esaslı, solventsiz, iki komponentlidir. Solvent içermez, çok iyi penetrasyona sahiptir, düşük viskoziteli ve nem toleranslıdır. Beton zeminlerin kapiler boşluklarını doldurup beton mukavemetini artırır ve kendisinden sonra gelecek epoksi veya poliüretan boya ve kaplamalar için aderans köprüsü vazifesi görür.

Teknik Özellikler
Yoğunluk A komp. (25°C, g/mL) : 1,00 ± 0,10
pH (25°C) : Uygulanmaz (N/A)
Viskozite A komp. (25°C, mPa.s) : 500 - 2000
Katı Madde Oranı (Ağırlıkça %) : Uygulanmaz (N/A)
Su aktarım hızı (kg/ m2. h0,5) : < 0,1 SINIF W3
Çekip koparma deneyi yoluyla yapışma dayanımı (N/mm2) : Rijit sistem trafik yükü olmadan ≥ 1.0 N/mm², trafik yükü ile birlikte 2,0 N/mm²
Su buharı geçirgenliği (m) : 5 ≤  SD ≤ 50 SINIF II
Karışım ömrü (23°C) : 30 - 40 dakika
Çözücü : Organik çözücü
 
 
ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ
A ve B komponent karıştırıldıktan sonra 30-40 dakika içerisinde tüketilmelidir (23°C). Daha düşük sıcaklıklarda karışım ömrü uzar ve daha yüksek sıcaklıklarda karışım ömrü kısalır.
 

Yüzey hazırlığı: : Yüzey hazırlığı: Ürün uygulaması öncesi yüzey temizliği ve astar uygulaması yapılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey her türlü yağ, kir, toz ve yüzey atıklarından arındırılmalıdır. Gerekli olduğu takdirde yüzeyin tüm yağ ve kirden temizlenebilmesi için "yağ çöz" gibi yüzey temizleyiciler kullanılmalı ve temizleme işlemi sonrası yüzeyin iyi bir şekilde su ile bu temizleyici ve kirlerden arındırılması gerekmektedir. Yüzeyin tamamen temizlendiği ve tam anlamıyla kuru olduğundan emin olunduğunda astar uygulamasına geçilmelidir.

Karışım hazırlama: ISONEM EP PRIMER karışım oranına göre kullanıma hazır setler halinde temin edilmektedir. Karışım ömrüne dikkat edilerek uygulama yapılacak kadar karışım hazırlanmalıdır. Karışıma başlamadan önce malzeme sıcaklıklarının 15 ile 25°C arasında olduğundan emin olunmalıdır. A bileşeni, 300 - 400 devir/dk’lık mekanik karıştırıcı ile 2 - 3 dakika, içerisine hava sürüklemeden iyice karıştırılmalıdır. Daha sonra, B bileşenin tamamı A bileşeni içine boşaltılmalı ve B bileşeninin içinde malzeme kalmadığından emin olunmalıdır. Homojen bir karışım elde edilinceye kadar en az 4 dakika karıştırılmalı ve hazırlanan karışım 30 - 40 dakika içerisinde tüketilmelidir.

Uygulama metodu:  ISONEM EP PRIMER istenilen kalınlık elde edilecek şekilde fırça veya rulo yardımı ile uygulanmalı, ortam koşullarına göre kaplama uygun kıvama geldiğinde gerekli ise kirpi rulo ile havası alınmalıdır

SARFİYAT : 0,25 - 0,4 kg/m²

2 - 3,2 m² /0,8 kg set
5- 8 m² /2 kg set
12,5 - 20 m² /5 kg set

RENK : Transparan
AMBALAJ :
0,8 kg set (A Komp.: 0,5 kg teneke kutu, B Komp.: 0,3 kg teneke kutu),
2 kg set (A Komp.: 1,25 kg teneke kutu, B Komp.: 0,75 kg teneke kutu),
5 kg set (A Komp.: 3,1 kg teneke kutu, B Komp.: 1,9 kg teneke kutu),


RAF ÖMRÜ : Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.
DEPOLAMA KOŞULLARI : Kuru ve serin ortamlarda, ısı ve ateş kaynağından uzakta, ambalaj kapakları sıkıca kapalı olarak saklayınız. 

...

Sizden Gelenler

ISONEM EP PRIMER Uygulama Görselleri ISONEM EP PRIMER Uygulama Görselleri ISONEM EP PRIMER Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x