ISONEM EP PRIMER

EP PRIMER

pdf

Şeffaf, hijyenik astar malzemesidir. Kolay uygulanır, aderansı mükemmeldir. Epoksi reçine esaslı, solventsiz, iki komponentlidir. Solvent içermez, çok iyi penetrasyona sahiptir, düşük viskoziteli ve nem toleranslıdır. Beton zeminlerin kapiler boşluklarını doldurup beton mukavemetini artırır ve kendisinden sonra gelecek epoksi veya poliüretan boya ve kaplamalar için aderans köprüsü vazifesi görür.

TEKNİK ÖZELLİKLER 

Yoğunluk A komp. (25°C, g/mL): 1,00 ± 0,10

Viskozite A komp. (25°C, mPa.s): 500 - 2000

Katı Madde Oranı (Ağırlıkça %): 100

Su aktarım hızı (kg/ m2. h0,5): < 0,1 SINIF W3

Çekip koparma deneyi yoluyla yapışma dayanımı (N/mm2): Rijit sistem trafik yükü olmadan ≥ 1.0 N/mm², trafik yükü ile birlikte 2,0 N/mm²

Su buharı geçirgenliği (m): 5 ≤  SD ≤ 50 SINIF II

Karışım ömrü (23°C): 30 - 40 dakika

Çözücü: Organik çözücü
 
 
ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ

Yüzey Hazırlığı: Bütün serbest kırıntı halindeki malzemenin yüzeyden sökülüp uzaklaştırılması gereklidir. Kumlama veya mekanik kazıma vb. uygun yöntemler kullanılarak yüzeydeki bütün yağ ve kir temizlenmelidir.Uygulama yapılırken zemin sıcaklığının çiğlenme noktasının +3ºC üzerinde olmasına dikkat edilmelidir.

Karışım hazırlama: ISONEM EP PRIMER karışım oranına göre kullanıma hazır setler halinde temin edilmektedir. Karışım ömrüne dikkat edilerek uygulama yapılacak kadar karışım hazırlanmalıdır. Karışıma başlamadan önce malzeme sıcaklıklarının 15 ile 25°C arasında olduğundan emin olunmalıdır. A bileşeni, içerisine hava sürüklemeden homojen oluncaya dek yavaşça karıştırılmalıdır. Daha sonra, B bileşenin tamamı A bileşeni içine boşaltılmalı ve B bileşeninin içinde malzeme kalmadığından emin olunmalıdır. Homojen bir karışım elde edilinceye kadar en az 4 dakika karıştırılmalı ve hazırlanan karışım 30 - 40 dakika içerisinde tüketilmelidir. A ve B komponentin yüksek hızlarda ve uzun süre karıştırılması karışım ömrünün kısalmasına sebep olacağından bundan kaçınılmalıdır.

Uygulama şekli: ISONEM EP PRIMER istenilen kalınlık elde edilecek şekilde fırça veya rulo yardımı ile uygulanmalı, ortam koşullarına göre kaplama uygun kıvama geldiğinde gerekli ise kirpi rulo ile havası alınmalıdır.

SARFİYAT: 0,25 - 0,4 kg/m²

BOYANABİLEN (KAPLANABİLEN) ALAN: 5- 8 m² /2 kg set

12,5 - 20 m² /5 kg set

RENK: Transparan

AMBALAJ ŞEKLİ: 2 kg set (A Komp.: 1,25 kg teneke kutu, B Komp.: 0,75 kg teneke kutu), 

5 kg set (A Komp.: 3,1 kg teneke kutu, B Komp.: 1,9 kg teneke kutu) 

RAF ÖMRÜ: Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.

DEPOLAMA KOŞULLARI: Kuru ve serin ortamda depolayınız. Ambalaj kapakları sıkıca kapalı olacak şekilde depolayınız.

...

Sizden Gelenler

ISONEM EP PRIMER Uygulama Görselleri ISONEM EP PRIMER Uygulama Görselleri ISONEM EP PRIMER Uygulama Görselleri ISONEM EP PRIMER Uygulama Görselleri ISONEM EP PRIMER Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x