ISONEM EP PRIMER

EP PRIMER

pdf

Solventsiz Epoksi Esaslı Astar

SOLVENTSİZ EPOKSİ ASTAR, şeffaf, hijyenik astar malzemesidir. Kolay uygulanır, aderansı mükemmeldir. Epoksi reçine esaslı, solventsiz, iki komponentlidir. Solvent içermez, çok iyi penetrasyona sahiptir, düşük viskoziteli ve nem toleranslıdır. Beton zeminlerin kapiler boşluklarını doldurup beton mukavemetini artırır ve kendisinden sonra gelecek epoksi veya poliüretan boya ve kaplamalar için aderans köprüsü vazifesi görür. 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER (23ºC, %50 bağıl nem)
Yoğunluk (25°C, g/mL) : 1,0 ± 0,10
Uygulanacak zemin sıcaklığı (C°) : 10 - 30
Dokunma kuruma süresi (sa) : 8 - 10

ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ
A ve B komponent karıştırıldıktan sonra 30-40 dakika içerisinde tüketilmelidir (23°C). Daha düşük sıcaklıklarda karışım ömrü uzar ve daha yüksek sıcaklıklarda karışım ömrü kısalır.
 
Yüzey Hazırlığı : Bütün serbest kırıntı halindeki malzemenin yüzeyden sökülüp uzaklaştırılması gereklidir. Kumlama veya mekanik kazıma vb. uygun yöntemler kullanılarak yüzeydeki bütün yağ ve kir temizlenmelidir. Uygulama yapılırken zemin sıcaklığının çiğlenme noktasının +3ºC üzerinde olmasına dikkat edilmelidir.
 
Karışım hazırlama : ISONEM EP PRIMER karışım oranına göre kullanıma hazır setler halinde temin edilmektedir. Karışım ömrüne dikkat edilerek uygulama yapılacak kadar karışım hazırlanmalıdır. Karışıma başlamadan önce malzeme sıcaklıklarının 15 ile 25°C arasında olduğundan emin olunmalıdır. A bileşeni, 300 - 400 devir/dk’lık mekanik karıştırıcı ile 2 - 3 dakika, içerisine hava sürüklemeden iyice karıştırılmalıdır. Daha sonra, B bileşenin tamamı A bileşeni içine boşaltılmalı ve B bileşeninin içinde malzeme kalmadığından emin olunmalıdır. Homojen bir karışım elde edilinceye kadar en az 4 dakika karıştırılmalı ve hazırlanan karışım 30 - 40 dakika içerisinde tüketilmelidir.
 
Uygulama şekli : ISONEM EP PRIMER istenilen kalınlık elde edilecek şekilde fırça veya rulo yardımı ile uygulanmalı, ortam koşullarına göre kaplama uygun kıvama geldiğinde gerekli ise kirpi rulo ile havası alınmalıdır.

SARFİYAT : 0,250 – 0,400 kg/m² dir. (Uygulama koşullarına göre değişkenlik gösterebilir.) 12,5 - 20 m² /1 set
RENK : A : Şeffaf B : Kahverengi sıvı
AMBALAJ : 5 kg set (A Komponent: 3,1 kg teneke kutu, B Komponent: 1,9 kg teneke kutu)
RAF ÖMRÜ : Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.
DEPOLAMA KOŞULLARI : Kuru ve serin ortamda depolayınız.

...

Sizden Gelenler

ISONEM EP PRIMER Uygulama Görselleri ISONEM EP PRIMER Uygulama Görselleri ISONEM EP PRIMER Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x