ISONEM FLOOR 2K

FLOOR 2K

pdf

Solventsiz Epoxy Esaslı Kaplama

Solventsiz epoksi reçine esaslı, kimyasal ve fiziksel mukavemeti çok yüksek kaplamalar oluşturan ve kalın katlar halinde uygulanabilen, beton ve metal yüzeylerin kimyasal ve fiziksel dış etkilerden korunması amacıyla geliştirilmiş bir iç mekân yüzey kaplama sistemidir. Epoksi reçine esaslı, solventsiz, iki komponentlidir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Yoğunluk A komp. (25°C, g/mL) : 1,55 ± 0,10
pH (25°C) : Uygulanmaz (N/A)
Viskozite A komp. (25°C, mPa.s) : 3000 - 5000
Katı Madde Oranı (Ağırlıkça %) : Uygulanmaz (N/A)
Su aktarım hızı (kg/ m2. h0,5) : < 0,1 SINIF W3
Çekip koparma deneyi yoluyla yapışma dayanımı (N/mm2) : Rijit sistem trafik yükü olmadan ≥ 1.0 N/mm², trafik yükü ile birlikte 2,0 N/mm²
Su buharı geçirgenliği (m) : 5 ≤  SD ≤ 50 SINIF II
Dokunma kuruması : 6 saat
Tam kuruma : 7 gün
Karışım ömrü (23°C) : 30 - 40 dakika
Çözücü : Organik çözücü
Yangın sınıfı : C fl S1
ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ
  • Endüstriyel tesislerde, fabrikalarda, rafinerilerde ilaç ve gıda üretimi yapılan alanlarda, hastanelerde, okullarda, mağazalarda, depolarda,
  • Asit üretim tesislerinde, kimya fabrikalarında, laboratuvarlarda, otomotiv endüstrisi alanlarda, arıtma tesislerinde, su tanklarında, metal ve beton zemin ve duvarlarda dayanıklı uzun ömürlü bir kaplama olarak kullanılır.

Yüzey hazırlığı

Beton yüzey hazırlığı: Beton yüzeyler her türlü yağdan, kirden, tozdan ve yüzey atıklarından arındırılmalı tamamen kuru ve temiz olmalıdır. Yeni dökülmüş beton yüzeyler için 21 gün kuruma süresi beklenmeli beton prizini aldıktan sonra uygulamaya geçilmelidir. ISONEM FLOOR 2K uygulama öncesi yüzey ISONEM EP Primer (Epoksi esaslı astar) ile 0,250 - 0,400 kg/m² sarfiyatıyla astarlanmalıdır.

Çelik ve metal yüzey hazırlığı: Uygulanacak metal yüzeyler, boya ile zemin arasında boyanın yüzeye yapışmasını engelleyecek her türlü yağ, toz, pas ve benzer malzemelerden tümüyle arındırılmalıdır. Eğer yüzeyde eski epoksi boya var ise ve kaldırılamıyorsa eski boyanın yüzeyi bir zımparayla pürüzlendirilmeli ve solventle temizlenmelidir. ISONEM FLOOR 2K uygulama öncesi yüzey ISONEM Anti Rust Astar (Antikorozif Astar) ile 0,250 - 0,350 kg/m² sarfiyatıyla astarlanmalıdır.

Karışımın hazırlanması: Öncelikle solventsiz boyanın (A Komponent) kutusu açılır ve bir iki dakika karıştırılır. Daha sonra içine sertleştiricisi (B Komponent) katılarak iki dakika daha karışım tam homojen şekil alana kadar iyice karıştırılır. Malzemenin belirtilen karışım oranında karıştırılması çok önemlidir.

Uygulama metodu: Hazırlanan yüzeye karışım; fırça, rulo ya da uygun bir püskürtücü ile uygulanır. İkinci kat uygulama, ilk katın yüzey kuruması olur olmaz 24 saati geçmeden yapılmalıdır. Uygulama her zaman aynı yönde yapılmalıdır.

RENK: Ral renklerinde üretilir.

SARFİYAT: 1 kg/m² (iki kat uygulama). Min 5 m² /1 set

DEPOLAMA: Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 24 ay.

AMBALAJ ŞEKLİ: 5 kg set (Solventsiz epoksi boya 4 kg teneke kutu, Sertleştirici 1 kg teneke kutu)

...

Sizden Gelenler

ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x