ISONEM FLOOR 2K

FLOOR 2K

pdf

Solventsiz epoksi reçine esaslı, kimyasal ve fiziksel  mukavemeti çok yüksek kaplamalar oluşturan ve kalın katlar halinde uygulanabilen, beton ve metal yüzeylerin kimyasal ve fiziksel dış etkilerden korunması amacıyla geliştirilmiş bir iç mekan yüzey kaplama sistemidir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Yoğunluk A komp. (25°C, g/mL): 1,55 ± 0,10

Viskozite A komp. (25°C, mPa.s): 3000 - 5000

Katı Madde Oranı (Ağırlıkça %): 100

Su aktarım hızı (kg/ m2. h0,5): < 0,1 SINIF W3

Çekip koparma deneyi yoluyla yapışma dayanımı (N/mm2): Rijit sistem trafik yükü olmadan ≥ 1.0 N/mm², trafik yükü ile birlikte 2,0 N/mm²

Su buharı geçirgenliği (m): 5 ≤  SD ≤ 50 SINIF II

Karışım ömrü (23°C): 30 - 40 dakika

Çözücü: Organik çözücü

 
ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ
  • Endüstriyel tesislerde, fabrikalarda, rafinerilerde ilaç ve gıda üretimi yapılan alanlarda, hastanelerde, okullarda, mağazalarda, depolarda,
  • Asit üretim tesislerinde, kimya fabrikalarında, laboratuvarlarda, otomotiv endüstrisi alanlarda, arıtma tesislerinde, su tanklarında, metal ve beton zemin ve duvarlarda dayanıklı uzun ömürlü bir kaplama olarak kullanılır.

UYGULAMA BİLGİLERİ
Beton yüzey hazırlığı:
Beton yüzeyler her türlü yağdan, kirden, tozdan ve yüzey atıklarından arındırılmalı tamamen kuru ve temiz olmalıdır. Yeni dökülmüş beton yüzeyler için 21 gün kuruma süresi beklenmeli beton prizini aldıktan sonra uygulamaya geçilmelidir. ISONEM FLOOR 2K uygulama öncesi yüzey ISONEM EP PRIMER (Epoksi esaslı astar) ile 0,250 - 0,400 kg/m² sarfiyatıyla astarlanmalıdır.
Çelik ve metal yüzey hazırlığı: Uygulanacak metal yüzeyler, boya ile zemin arasında boyanın yüzeye yapışmasını engelleyecek her türlü yağ, toz, pas ve benzer malzemelerden tümüyle arındırılmalıdır. Eğer yüzeyde eski epoksi boya var ise ve kaldırılamıyorsa  eski boyanın yüzeyi bir zımparayla pürüzlendirilmeli ve solventle temizlenmelidir. ISONEM FLOOR 2K uygulama öncesi yüzey ISONEM ANTI RUST PRIMER (Antikorozif Astar) ile 0,250 - 0,350 kg/m² sarfiyatıyla astarlanmalıdır.
Karışımın hazırlanması
: Öncelikle solventsiz boyanın  (A Komponent) kutusu açılır ve bir iki dakika karıştırılır. Daha sonra içine sertleştiricisi (B Komponent) katılarak iki dakika daha karışım tam homojen şekil alana kadar iyice karıştırılır. Malzemenin belirtilen karışım oranında karıştırılması çok önemlidir.
Uygulama Şekli: Karışım, hazırlanan yüzeye fırça, rulo veya uygun bir püskürtücü ile uygulanır. Astar tamamen kurumadan 6-24 saat arasında FLOOR 2K uygulamasına geçilmelidir. İlk kat kurur kurumaz ikinci kat 24 saat içinde ve uygulama her zaman aynı yönde yapılmalıdır. Dikey yüzeylerde en az 3 kez ince katlar halinde yapılmalıdır.

 

SARFİYAT: 1 kg/m² (2 kat uygulama)

BOYANABİLEN (KAPLANABİLEN) ALAN: Min. 5 m² /5 kg set, Min. 2,5 m² /2,5 kg set

RENK: RAL renklerinde üretilir

AMBALAJ ŞEKLİ: 2,5 kg set (A komponent: 2 kg, B komponent: 0,5 kg teneke kutu)

5 kg set (A komponent: 4 kg, B komponent: 1 kg teneke kutu)

RAF ÖMRÜ: Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.

DEPOLAMA KOŞULLARI: Kuru ve serin ortamlarda, ısı ve ateş kaynağından uzakta, ambalaj kapakları sıkıca kapalı olarak saklayınız.

 

...

Sizden Gelenler

ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri ISONEM FLOOR 2K Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x