ISONEM LIQUID MARBLE

LIQUID MARBLE

pdf

SIVI MERMER, iki bileşenli, yansıtmalı pigmentler ve estetik efektler sayesinde eş­siz dekoratif görüntü sağlayan düşük viskoziteli, solventsiz, kendinden yayılan, çok amaçlı iç mekan tezgah ve zemin kaplamasıdır. Uygulaması kolaydır, parlak mermer görünümlü bir yüzey sağlar, su geçirimsiz ve hijyeniktir, temizliği kolaydır. Mekanik yüklere, aş­ınmaya ve kimyasallara karş­ı dayanıklıdır.

ÖZELLİKLERİ

· Dekoratiftir ve parlak bir yüzey sağlar.

· Sürtünme, darbeye ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Temizlenmesi kolay ve pratiktir.

· Hızlı ve kolay uygulanabilir, bakımı kolaydır. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.

· Solvent içermez. Mükemmel penetrasyon özelliği vardır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Yoğunluk A komp. (25°C, g/mL): 1,10 ± 0,10

pH (25°C) : Uygulanmaz (N/A)

Viskozite A komp. (25°C, mPa.s) : 1500 - 3500

Katı Madde Oranı (Ağırlıkça %) : Uygulanmaz (N/A)

Su aktarım hızı (kg/ m2. h0,5) : < 0,1 SINIF W3

Çekip koparma deneyi yoluyla yapışma dayanımı (N/mm2) : Rijit sistem trafik yükü olmadan ≥ 1.0 N/mm², trafik yükü ile birlikte 2,0 N/mm²

Su buharı geçirgenliği (m) : 5 ≤  SD ≤ 50 SINIF II

Dokunma kuruması : 8 - 10 saat

Tam kuruma : 7 gün

Karışım ömrü (23°C) : 30 - 40 dakika

Çözücü : Organik çözücü

Yangın sınıfı : C fl S1

Renk : Liquid Marble Renk Kartelası renklerinde üretilir

ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ

· Showroomlarda, ofislerde, evlerde, avm ortak alanlarda, mağazalarda
· Her türlü seramik, beton, mermer, mozaik,  çelik  yüzeylere,
· Laboratuvarlar, gıda, kimya ve ilaç endüstrisinde

SADECE İÇ MEKANLARDA KULLANIMA UYGUNDUR.

 

Yüzey hazırlığı: Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü yağdan, kirden, tozdan ve yüzey atıklarından arındırılmalı, kuru ve temiz olmalıdır. ISONEM LIQUID MARBLE  uygulaması öncesi beton yüzey ISONEM EP PRIMER ile astarlanmalıdır. Mermer tezgahlar için ISONEM LIQUID MARBLE uygulama öncesi zımparalama taşı ile zımparalama işlemi gerçekleştirildikten sonra astar uygulanmaksızın boya uygulamasına geçilmelidir.

Karışımın hazırlanması: ISONEM LIQUID MARBLE karış­ım oranına göre kullanıma hazır setler halinde temin edilmektedir. Karı­şım ömrüne dikkat edilerek uygulama yapılacak kadar karış­ım hazırlanmalıdır. Karı­şıma ba­lamadan önce malzeme sıcaklıklarının 15 ile 25°C arasında olduğundan emin olunmalıdır. A bileş­eni 300 - 400 devir/dk’lık mekanik karıştırıcı ile 3 - 4 dakika içerisine hava sürüklemeden iyice karıştırılmalıdır. Daha sonra, B bileş­enin tamamı A bile­şeni içine boş­altılmalı ve B bileşeninin içinde malzeme kalmadığından emin olunmalıdır. A+B, homojen bir karış­ım elde edilinceye kadar en az 3 dakika karı­ştırılmalı ve hazırlanan karış­ım 30 - 40 dakika içerisinde tüketilmelidir.

Uygulama metodu: Karı­şım hazırlanan yüzeye fırça veya rulo yardımı ile yaydırarak uygulanmalıdır. Eğer kalınlık isteniyorsa ikinci kat uygulama ilk katın yüzey kuruması gerçekleştikten sonra yapılmalıdır. Mermer efektin daha fazla oluşması ve dekoratif görüntü için ürün uygulamasından yaklaşık 1-2 saat sonra (Kurumaya yakın ­şekil alabilecek kıvamda iken) sünger rulo, epoksi rulo, kelebek rulo vb. aparatlar ile istenilen mermer görüntü verilebilir. Sert kuruma süresi 18- 24 saati bulur. Tam sertleşme ve fiziksel, kimyasal dayanıma 7 günde geçer.

SARFİYAT: 0,6 - 1,0 kg/m²

BOYANABİLEN (KAPLANABİLEN) ALAN: 5 - 8 m² / 5 kg set

2,5 - 4 m² / 2,5 kg set

1,5 - 2 m² / 1 kg set

0,5 - 1 m² / 0,5 kg set

RENK:  RENK KARTELASI (Çözünürlük ve ışık farklılıklarından dolayı renk tonları değişiklik gösterebilir)

AMBALAJ ŞEKLİ: 500 gr set (A Komponent: 320 gr, B Komponent: 180 gr)

1 kg set (A Komponent: 640 gr, B Komponent: 360 gr)

2,5 kg set (A Komponent: 1,6 kg, B Komponent: 0,9 kg)

5 kg set (A Komponent: 3,2 kg, B Komponent: 1,8 kg)

Depolama sıcaklığı (°C) : 5 - 35 °C 

Raf ömrü : Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.

Depolama koşulları : Kuru ve serin ortamlarda ısı ve ateşten uzakta, ambalaj kapakları sıkıca kapalı olarak saklayınız.

Ekipman Temizliği

Tüm aletleri ve uygulama ekipmanlarını kullanımdan hemen sonra selülozik tiner ile temizleyin.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri

Kimyasal ürünlerin güvenli kullanımı, depolanması ve atılması hakkında bilgi ve tavsiye için, kullanıcılar, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve güvenlikle ilgili diğer verileri içeren en son Güvenlik Bilgi Formuna başvurmalıdır.

 

...

Sizden Gelenler

ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri ISONEM LIQUID MARBLE Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x