ISONEM METALLIC FLOOR
DAHA FAZLA BİLGİ İSTİYORUM

ISONEM METALLIC FLOOR

Metalik Zemin Kaplama
 

ISONEM METALLIC FLOOR iki bileşenli, yansıtmalı pigmentler ve estetik efektler sayesinde eşsiz dekoratif görüntü sağlayan düşük viskoziteli, solventsiz, kendinden yayılan, çok amaçlı iç mekan zemin kaplama malzemesidir. Uygulaması kolaydır, parlak metalik görünümlü bir yüzey sağlar, su geçirimsiz ve hijyeniktir, temizliği kolaydır. Mekanik yüklere, aşınmaya ve kimyasallara karşı dayanıklıdır. Her türlü beton, seramik, mermer, mozaik, ahşap, çelik, cam, vb tüm iç mekan yüzeylerde kullanıma uygundur.

 

ÖZELLİKLERİ:

 

• Dekoratiftir ve parlak bir yüzey sağlar.• Sürtünme, darbeye ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.• Temizlenmesi kolay ve pratiktir. • Hızlı ve kolay uygulanabilir • Bakımı kolaydır. •Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. •Solvent içermez. •Mükemmel penetrasyon özelliği vardır.  

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

 

Ürün Yapısı: Çift komponentlidir, A Bileşen Sıvı Metalik görünümlü Reçine esaslı, B Bileşen Sertleştiricidir.

Renk: Metallic Floor Renk Kartelası.

Yoğunluk (karışım): 1,08 gr/ml + 0,05

Viskozite (Karışım): 900 cp (25 °C)

Dokunma Kuruma Süresi (20°C): 8-10 saat

Tam Kuruma Süresi (20°C): 3 gün

Karışım Ömrü (25 °C): 40 – 50 dakika

Karışım Oranı: 3,2/1,8 (Ağırlıkça)

 

ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ

CE BELGESİ

ISO BELGESİ

TSE BELGESİ

RENK KARTELASI(Çözünürlük ve ışık farklılıklarından dolayı renk tonları değişiklik gösterebilir)

 

Kullanım AlanlarıKullanım Alanları
  • SADECE İÇ MEKANLARDA KULLANIMA UYGUNDUR. 
  • Showroomlarda,
  • Ofislerde, evlerde,
  • AVM ortak alanlarda,
  • Mağazalarda
  • Her türlü seramik, beton, mermer, mozaik, ahşap, çelik yüzeylere,
  • Laboratuvarlar, gıda, kimya ve ilaç endüstrisinde, 
Uygulama ŞekliUygulama Şekli

UYGULAMA ŞEKLİ:

Yüzey Hazırlığı: Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü yağdan, kirden, tozdan ve yüzey atıklarından arındırılmalı kuru ve temiz olmalıdır. ASTAR UYGULAMASI: ISONEM METALLIC FLOOR uygulama öncesi tüm yüzeyler ISONEM EP PRIMER (Epoxy esaslı astar) ile 0,3 – 0,350 kg/m2 sarfiyatla astarlanmalıdır.

KARIŞIMIN HAZIRLANMASI: Öncelikle Metallic Floor boyanın (A) kutusu açılır ve bir iki dakika karıştırılır. Daha sonra içine sertleştiricisi (B) katılarak iki dakika daha karışım tam homojen şekil alana kadar iyice karıştırılır. Karışım oranları 3,2/1,8 oranında olması çok önemlidir. Malzemenin tam oranlarında karışması gereklidir. Karışımın Hazırlanması: ISONEM METALLI

C FLOOR karışım oranına göre kullanıma hazır setler halinde temin edilmektedir. Karışım ömrüne dikkat edilerek uygulama yapılacak kadar karışım hazırlanmalıdır. Karışıma başlamadan önce malzeme sıcaklıklarının +15 - +25°C arasında olduğundan emin olunmalıdır. A bileşeni, 300 - 400 devir/dk’lık mekanik karıştırıcı ile 3 - 4 dakika, içerisine hava sürüklemeden iyice karıştırılmalıdır. Daha sonra, B bileşenin tamamı A bileşeni içine boşaltılmalı ve B bileşeninin içinde malzeme kalmadığından emin olunmalıdır. A+B, homojen bir karışım elde edilinceye kadar en az 3 dakika karıştırılmalı ve hazırlanan karışım 40 – 50 dakika içerisinde tüketilmelidir.

Uygulama: Karışım hazırlanan yüzeye tek kat halinde fırça veya rulo yardımı ile uygulanmalıdır. Eğer kalınlık isteniyorsa ikinci kat uygulama 8- 10 saat sonra ilk katın yüzey kuruması gerçekleştikten sonra yapılmalıdır. Uygulama her zaman aynı yönde yapılmalıdır. Sert kuruma süresi 18- 24 saati bulur. Tam sertleşme ve fiziksel, kimyasal dayanıma 7 günde geçer.

Sarfiyat ve Öneri

SARFİYAT:  0,6-1,0 kg/m2 

RENK: RENK KARTELASI

AMBALAJ: 5 kg set (A Bileşen: 3,2 kg, B Bileşen: 1,8 kg) 

DEPOLAMA: Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 24ay.

Notlar: Bu ürün bilgi föyünde belirtilen bütün teknik bilgiler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen değerler, bizim kontrollerimizin ötesindeki, şartlar sebebiyle değişiklik gösterebilirler.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri: Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertaraf edilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS) başvurmalıdırlar.

Uygulama Görselleri
ISONEM METALLIC FLOOR Uygulama Görselleri
ISONEM METALLIC FLOOR Uygulama Görselleri
ISONEM METALLIC FLOOR Uygulama Görselleri
ISONEM METALLIC FLOOR Uygulama Görselleri
ISONEM METALLIC FLOOR Uygulama Görselleri
ISONEM METALLIC FLOOR Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş: