ISONEM SHINE FLOOR

SHINE FLOOR

pdf

İki bileşenli, poliüretan bazlı kendiliğinden yayılan solvent bazlı zemin kaplamasıdır. Kuruduktan sonra elastik ve eşsiz bir katman oluşturur. UV ve dış hava  koşullarından etkilenmez. Zamanla sararma, solma ya da kalkma yapmaz. Aşınmaya karşı dirençlidir. İnsan ve araç trafiğinden etkilenmez. Çeşitli kimyasallara ve asitlere karşı dayanıklı ve aderansı mükemmeldir.

ÖZELLİKLERİ

· Parlak veya mat, sert-elastiktir.

· Iyi kimyasal ve mekanik dayanıma sahiptir.

· Kaydırmaz yüzey elde edilebilir.

· Sıvıları geçirmez, uygulaması kolaydır, kolay temizlenir ve ekonomiktir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Yoğunluk A komp. (25°C, g/mL): 1,20 ± 0,10

Viskozite A komp. (25°C, mPa.s): 1000 - 4000

Su aktarım hızı (kg/ m². h0,5): < 0,1 SINIF W₃

Çekip koparma deneyi yoluyla yapışma dayanımı (N/mm²): Rijit sistem trafik yükü olmadan ≥ 1.0 N/mm²

Su buharı geçirgenliği (m): SD ≤ 5 SINIF I

Karışım ömrü (23°C): 30 - 40 dakika

Çözücü: Organik çözücü

 

ÜRÜN BELGELERİÜRÜN BELGELERİ

Üretim ve depolama tesisleri, imalathaneler vb. yerlerde  bulunan endüstriyel zeminlerde düzgün yüzeyli kaplama olarak, havuz kenarları, turistik tesisler, sahil şeridi, yürüme yolları,  meydanlar, kaldırımlar, parklar ve bahçelerde, ıslak çalışma alanları (gıda ve içecek sanayi vb), otopark  döşemeleri ve yükleme rampaları, seramik, mermer ve mozaik kaplı teras, balkon ve ıslak hacimlerde.

 

Yüzey kalitesi: Beton yüzey temiz, sağlam ve yeterli basınç dayanımına sahip (min. 25 N/mm²), minimum çekme dayanımı (pull off) 1.5 N/mm² olmalıdır. Yüzey temiz, kuru ve kir, yağ, kaplama, yüzey kür malzemeleri gibi yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Şüphe durumunda bir deneme  uygulaması yapınız.
Yüzey hazırlığı: Beton yüzeyler aşındırıcı ekipmanlar kullanılarak çimento şerbetini kaldırarak açık gözenekli bir yüzey elde edecek şekilde hazırlanmalıdır. Zayıf beton uzaklaştırılmalı, delikler tamamen açık hale getirilmelidir.Yüzey tamirleri, boşlukların/deliklerin doldurulması ve yüzeyin düzeltilmesi ISONEM M 03 Tamir Harcı ile yapılmalıdır. Beton veya şap yüzeyler düzgün yüzey elde edilecek şekilde tesviye edilmelidir. Yüzeydeki yüksek yerler aşındırarak, zımparalanarak temizlenmelidir. Tüm toz, gevşek ve oynak parçacıklar ürünün uygulamasından önce fırça ve/veya elektrikli süpürge ile yüzeyden uzaklaştırılmalıdır.Astar uygulamasında , uygulama zeminine bağlı olarak ISONEM EP PRIMER ya da ISONEM ANTI RUST PRIMER kullanılmalıdır. Beton, mermer, granit, fayans, seramik ve benzeri yüzeyler için astar olarak ISONEM EP PRIMER, 0,250 - 0,400 kg/m² sarfiyat ile kullanılmalıdır. Sac/metal gibi yüzeylerde uygulama öncesi yüzey ISONEM ANTI RUST PRIMER (Antikorozif Astar) ile 0,250 - 0,350 kg/m² sarfiyatıyla astarlanmalıdır.
Uygulama şekli: Ortam Sıcaklığı min. 10°C, maks +30°C, yüzey Rutubeti ≤ %4, rölatif hava rutubeti maks. %70, çiğ noktası yoğuşmaya dikkat edilmedir. Kaplama yüzeyinde yoğuşma veya kabarcık riskini azaltmak için yüzey ve kür almamış kaplama, yoğuşma noktasının en az 3°C üzerinde olmalıdır. Karıştırmadan önce A bileşenini kendi içinde mekanik olarak karıştırınız. B bileşenini A bileşenine ekledikten sonra homojen dağılmış bir karışım elde edene kadar 2 dakika boyunca sürekli olarak karıştırınız. ISONEM SHINE FLOOR elektrikli karıştırıcıyla ( 300-400 dev/dak) veya başka uygun bir mekanik karıştırma aleti ile karıştırılmalıdır. Uygulama istenilen kalınlık elde edilecek şekilde rulo, fırça veya püskürtme tabancası yardımı ile yapılmalıdır.     

SARFİYAT: 0,50 - 0,60 kg/m² (iki kat)

BOYANABİLEN (KAPLANABİLEN) ALAN: 3,75 - 4,5 m²/2,25 kg set (iki kat uygulama)

7,5 - 9 m²/4,5 kg set (iki kat uygulama) 

RENK: RAL renklerinde üretilir

AMBALAJ ŞEKLİ: 2,25 kg set ( A Komponent: 2 kg, B Komponent: 0,25 kg kombi metal galon )

4,5 kg set ( A Komponent: 4 kg, B Komponent: 0,5 kg kombi metal galon )

RAF ÖMRÜ: Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.

DEPOLAMA KOŞULLARI: Kuru ve serin ortamda depolayınız. Ambalaj kapakları sıkıca kapalı olacak şekilde depolayınız.

...

Sizden Gelenler

ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri
Bu ürünü paylaş:
x